I Niedziela Adwentu – 02 XII 2018

Ogłoszenia duszpasterskie  I Niedziela Adwentu02 12 2018

  Dzisiaj:  – rozpoczyna się Okres Adwentu i Nowy Rok Liturgiczny 

  • o 13.15 – Msza św. chrzcielna w intencji dzieci i ich rodzin
  • o 16.00 nabożeństwo adwentowe z poświęceniem wieńców, świec i lamp adwentowych oraz zmiana tajemnic różańcowych i modlitewne spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich
  • o 15.30 – Ekumeniczna Modlitwa Młodych w kościele seminaryjnym w Opolu.

Zapraszamy do sakramentu pokuty codziennie o godz. 6.10  i 17.40, a w piątek i sobotę od 17.00.

Msze św. RORATNIE będą sprawowane w tygodniu o 6.30 dla dorosłych  i 18.00 dla wszystkich dzieci, w soboty Roraty o godz. 7.30. Najmłodsze dzieci zapraszamy z lampionami, aby ustawiały się przy kaplicy spowiedzi. Katechetów prosimy o dopilnowanie dzieci. Tegoroczne roraty chcemy przeżyć pod hasłem: ”Z Duchem Twoim” Dzieci będą otrzymywać obrazki oraz przynoszą serduszka do losowania figurek Dzieciątka Jezus i Świętej Rodziny oraz nagród. Stąd zapraszamy drogich parafian do aktywnego włączenia się w akcję „Zostań sponsorem roratnich niespodzianek dla dzieci” (mogą to być: kalendarze, maskotki, słodycze i inne). Nagrody można przynosić do kancelarii. Bóg zapłać za ofiarność i otwarte serce.

Ze względu na Msze roratnie nie będzie spotkań w salkach dla dzieci i młodzieży.  W poniedziałek  03 grudnia po Mszy św. wieczornej spotkanie Wspólnoty Komunia i Wyzwolenie.

W tym tygodniu przypada: I czwartek, piątek m-ca. 

W czwartek o 17.00 Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań. Po Mszy św. spotkanie wspólnoty SYCHAR

W piątek o 9.00 Msza św. w intencji czcicieli Bożego Serca. O godz. 19.30 Msza św. pierwszopiątkowa ze wspólnotą Effatha.

-w sobotę  08 grudnia – o 16.30 w auli odbędzie się spotkanie najmłodszych dzieci ze

św. Mikołajem. Przyjmowanie paczek w auli w sobotę od g. 9.00 do 10.00 W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Rozpoczynamy REKOLEKCJE ADWENTOWE, które potrwają do poniedziałku, a poprowadzi je O. Arkadiusz misjonarz Oblat z Lublińca. Msze św. będą sprawowane o godz.: 7.30, 9.00, 10.30 oraz  o 12.00 –w int. Dzieci Maryi w ich Święto Patronalne.- zapraszamy także  dzieci  pierwszokomunijne, które otrzymają poświęcone medaliki , w

klasztorze o godz. 9.30. Zapraszamy także o godz. 13.00 na godzinę Łaski W przyszłą niedzielę:

  • o 13.15 – Msza św. w intencji rocznych dzieci i ich rodzin
  • o 15.00 – Msza św. z udziałem Effathy w intencji Ks. Marcina z racji urodzin

W korytarzu Domu Katechetycznego Siostry ze Zgromadzenia św. Józefa rozprowadzają opłatki wigilijne, opłatki można również nabyć w kancelarii.

 

 

 

 

Caritas informuje, iż:

  • w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadza świece wigilijne w cenie 5 zł – mała i 12 zł – duża, tegoroczny dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na turnusy wypoczynkowo-formacyjne dla dzieci z ubogich rodzin oraz dla młodych wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas

 Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego w Opolu, do skarbony na obiady dla dzieci z ubogich rodzin,  a za tydzień na bieżące płatności parafii i do skarbony na Kościół na Wschodzie Bóg zapłać” za wszystkie ofiary .

W sobotę za 2 tygodnie – 15 grudnia od 8.00 Świąteczne odwiedziny chorych..

Zgłoszenia w kancelarii.

W ramach inicjatywy „Parafia z kulturą” zapraszamy do wyjazdu na koncert w Filharmonii w Katowicach: „Klasyka po bandzie” w wykonaniu Waldemara Malickiego.

Wyjazd w sobotę, 12.01.2019 o godz. 17.00.

Koszt 120zł. Zapisy i wpłaty do 15 grudnia w kancelarii parafialnej lub u ks. Łukasza.

Brak możliwości komentowania