I Niedziela Adwentu – 04 XII 2017

Ogłoszenia duszpasterskie  I Niedziela Adwentu03 12 2017

  Dzisiaj:   – rozpoczyna się Okres Adwentu i Nowy Rok Liturgiczny 

  • o 13.15 – Msza św. chrzcielna w int.. dzieci i ich rodzin
  • o 16.00nabożeństwo adwentowe z poświęceniem wieńców, świec i lamp adwentowych oraz zmiana tajemnic różańcowych i modlitewne spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich
  • o 16.00 – Ekumeniczna Modlitwa Młodych w kościele seminaryjnym w Opolu

Msze św. RORATNIE będą sprawowane w tygodniu o 6.30 dla dorosłych  i 18.00 dla wszystkich dzieci, w soboty Roraty o godz.7.30. Najmłodsze dzieci zapraszamy z lampionami, aby ustawiały się przy kaplicy spowiedzi. Katechetów prosimy o dopilnowanie dzieci. Tegoroczne roraty chcemy przeżyć pod hasłem ”Św. Józef, strażnik skarbów: Jezusa i Maryi” Dzieci będą otrzymywać obrazki oraz przynoszą serduszka do losowania figurek Dzieciątka Jezus i Świętej Rodziny oraz nagród. Stąd zapraszamy drogich parafian do aktywnego włączenia się w akcję „Zostań sponsorem roratnich niespodzianek dla dzieci” (mogą to być: kalendarze, maskotki, słodycze i inne). Nagrody można przynosić do kancelarii. Bóg zapłać za ofiarność i otwarte serce.

Ze względu na Msze roratnie nie będzie spotkań w salkach dla dzieci i młodzieży.

  W poniedziałek  04 grudnia po Mszy św. wieczornej spotkanie Wspólnoty Komunia i Wyzwolenie.

W tym tygodniu przypada I czwartek m-ca o 17.00 Adoracja Najśw. Sakramentu

w intencji powołań oraz spotkanie Wspólnoty Sychar.

W piątek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 6.45  /w klasztorze/; 7.30, 9.00, 10.30  – od  godz.12.00 – do 13.00 –  Godzina łaski dla całego świata

  • o godz. 16.30 – Msza św w int. Dzieci Maryi w Święto Patronalne. Zapraszamy także dzieci pierwszokomunijne, które otrzymają poświęcone medaliki .
  • o godz. 18.00. Nieszpory maryjne oraz o godz. 18.30 Msza św.
  • W sobotę 09 grudnia o 16.30 w auli odbędzie się spotkanie najmłodszych dzieci ze św. Mikołajem. Przyjmowanie paczek w auli w sobotę od g. 9.00 do 10.00

 W przyszłą niedzielę: Rozpoczęcie rekolekcji adwentowych pod hasłem: „ Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną” – przed kościołem zbiórka na Kościoły Wschodnie.

  • o godz. 13.15 Msza św. w int Dzieci obchodzących roczek
  • o godz. 15.00 Msza św. z udziałem Effathy

W korytarzu Domu Katechetycznego Marianki rozprowadzają stroiki oraz kartki świąteczne a Siostry ze Zgromadzenia św. Józefa rozprowadzają opłatki wigilijne, opłatki –  można również je  nabyć w kancelarii.

Caritas informuje, iż:

  • w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadza świece wigilijne w cenie 5 zł – mała i 12 zł – duża, tegoroczny dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na turnusy wypoczynkowo-formacyjne dla dzieci z ubogich rodzin oraz dla młodych wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas

 

 REKOLEKCJE ADWENTOWE odbędą się od II Niedzieli Adwentu/10.12.2017/ do środy /13.12.2017/ poprowadzi je ks. Janusz Czenczek krajowy Duszpasterz Egzorcystów, pod hasłem „Nie będziesz miał Bogów cudzych przede mną”. Już dziś zapraszamy na nauki stanowe : w poniedziałek  o godz. 19.00 małżeństwa oraz we wtorek o godz. 19.00 Rodziców. Msze św. podczas Rekolekcji będą odprawiane w poniedziałek, wtorek i środę o godz.: 6.30; 9.00; 17.00 roraty; 18.00. Sakrament Pokuty przed każdą Mszą św.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Diecezji i Seminarium

Duchownego w Opolu, a za tydzień na bieżące płatności parafii / prąd i opał/. Bóg zapłać za wszystkie ofiary .

  Małżonków naszej parafii zapraszam do udziału w adwentowych rekolekcjach, które w ramach Remontu Małżeńskiego pod hasłem «Mocni Duchem» odbędą się w dniach 15-17 grudnia 2017 roku w kościele seminaryjnym św. Jadwigi w Opolu. Piątkowe spotkanie rozpocznie się o godz. 20.00, sobotnie – o 18.00, a niedzielne – o 10.00.  Tegoroczną edycję rekolekcji poprowadzi Michał Frąckowicz, rekolekcjonista z Centrum Mocni w Duchu w Łodzi prowadzonego przez oo. Jezuitów, prywatnie mąż, ojciec dwójki dzieci, nauczyciel i wychowawca. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakacie i w ulotkach.

Szpital Vital Medic Centrum Leczenia Kręgosłupa w Kluczborku informuje o bezpłatnych badaniach wad postawy u dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Udział dzieci w badaniu wymaga wcześniejszej rejestracji telefonicznej pod numerem: 77-549-26-00. Szczegółowe informację dostępne na stronie www.vitalmedic.pl.

 

Zapowiedź III

  1. Stanisław Konarski – Kuniów oraz Małgorzata Mykita – Kluczbork

 

 (Ktokolwiek wiedziałby o istniejących przeszkodach małżeńskich między wyżej wymienionymi, w sumieniu zobowiązany jest o tym zgłosić ks. proboszczowi)

 

Brak możliwości komentowania