II Niedziela Wielkanocna – 08 IV 2018

Ogłoszenia Parafialne – Niedziela Miłosierdzia    08.04 2018

Dzisiaj:   rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia

  • o godz. 13.15 Msza św. chrzcielna oraz w intencji rocznych dzieci
  • o godz. 15.00 Msza św. z udziałem Effathy
  • o godz.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego oraz zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie FZŚ

W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 6.30; 9.00; 18.00

Gorąco zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W czasach konfrontacji życia i śmierci i niezrozumiałej agresji wobec poczętych niewinnych dzieci, modlitwa każdej i każdego z nas jest absolutnie konieczna i bezcenna. Duchowa Adopcja polega na modlitwie jedną dziesiątką różańca w intencji dziecka poczętego. Taką modlitwę można podjąć samodzielnie lub wspólnotowo. W naszej parafii będzie można przyłączyć się do dzieła Duchowej Adopcji w poniedziałek podczas Mszy świętej o godz. 18.00

Dzieci kl. III  powracają do spotkań w salkach. /Poniedziałek, wtorek : godz. 16.15; 17.00./

Kandydaci do bierzmowania z klasy III gimnazjum będą mieli spotkanie w poniedziałek: o godz. 16.00 grupa I, o godz. 16.45 grupa II, o godz. 19.15. grupa III.  W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy   W czwartek Msza św. szkolna o godz. 17.00.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum, w czwartek (12.04) o godz. 19.00 w kościele.

Wyjazd do Filharmonii Opolskiej w ramach inicjatywy „Parafia z kulturą” w piątek (13.04) o godz. 17.30 z parkingu przy kościele. Są jeszcze wolne miejsca. Informacje u ks. Łukasza.

W przyszłą niedzielę:

  • o godz. 10.30 Msza św.  w intencji Jubilatów i par obchodzących rocznice
  • o godz.00 Nieszpory oraz spotkanie Apostolatu Maryjnego oraz Kresowian i Sympatyków.

Apostolat Maryjny zaprasza wszystkich zainteresowanych na projekcję filmu opowiadającego o posłudze jaką ojcowie franciszkanie prowadzą w najbardziej niebezpiecznych miejscach na świecie. Projekcja odbędzie się w niedzielę 15 kwietnia o godz. 16.30 w sali audiowizualnej Domu Katechetycznego 

Caritas informuje, iż:  – biuro i magazyn Caritas będą czynne  09 kwietnia.

  • porady prawne będą wznowione 11 kwietnia w środę od godz. 18.00.

 -12 kwietnia w czwartek o godz. 15.00  spotkanie wszystkich członków Caritas i Klubu Seniora. 

  • Zapraszamy na pielgrzymkę CARITASU do Łagiewnik – 14 kwietnia 2018.

Wyjazd o godz. 05.15, koszt 50 zł. Zapisy w kancelarii.

-14 kwietnia w sobotę o godz. 10.00 w naszym kościele Dzień skupienia dla

Parafialnych Rad Duszpasterskich rejonu kluczborskiego

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Caritas Diecezji Opolskiej, a w przyszłą niedzielę na Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne..

„Bóg zapłać” za wszelkie ofiary składane na tacę, do skarbony oraz na konto parafialne. .

 

Intencje mszalne na rok 2019 będą przyjmowane w kancelarii od 7 maja br.

We wrześniu nastąpi otwarcie nowej Katolickiej Szkoły Podstawowej z siedzibą w Biadaczu. Trwa nabór. Więcej informacji na ulotkach.

Składamy gorące podziękowania za udział w Triduum Paschalnym i w procesji rezurekcyjnej. Dziękujemy panom kościelnym, niosącym baldachim, Nadzwyczajnym Szafarzom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, organistom, chórowi, orkiestrze, grupom parafialnym ze sztandarami, harcerzom, harcerkom, kolejarzom i energetykom. Dziękujemy za kolektę na potrzeby naszej parafii, za złożone ofiary przy „Bożym Grobie” na utrzymanie  kościołów w Ziemi Świętej, także za dary na stół plebanijny i za nadesłane życzenia. Paniom dziękujemy za posprzątanie kościoła, Panu Andrzejowi i ochotnikom-kolejarzom za dekorację naszej świątyni. 

 

Dzisiejsze Święto Bożego Miłosierdzia jest jednocześnie świętem patronalnym Caritas, stąd wszystkim osobom zaangażowanym w pracę charytatywną na rzecz osób potrzebujących pomocy duchowej i materialnej składamy podziękowania i najlepsze życzenia dalszego trwania w służbie człowiekowi i Bogu.

 

 

Zapowiedź II

1.Michał Godyń – Karpacz oraz Aleksandra Tyra –Wrocław

2.Grzegorz Rabenda – Kluczbork oraz Aneta Żurek – Kluczbork

3.Michał Borowiak – Kluczbork oraz Agata Pijanka – Kluczbork

 

 

 

(Ktokolwiek wiedziałby o istniejących przeszkodach małżeńskich między wyżej wymienionymi, w sumieniu zobowiązany jest o tym zgłosić ks. proboszczowi)

 

Brak możliwości komentowania