II Niedziela Wielkiego Postu – 25 II 2018

Ogłoszenia duszpasterskie    II Niedziela Wielkiego Postu    25 02 2018 Dzisiaj:  

– o godz. 9.00      Msza św.   transmitowana przez TVP 3  w paśmie ogólnopolskim

– o godz. 12.00  Msza św. i spotkanie osób niepełnosprawnych i ich opiekunów

– o 16.00  Gorzkie Żale z kazaniem  pasyjnym

W tym tygodniu spotkania w salce Domu katechetycznego  dla dzieci pierwszo komunijnych wg starego planu – poniedziałek godz. 16.15 ; 17.00 oraz we wtorek godz.16.15 ; 17.00 .

Już dziś zapraszamy w sobotę 17 marca 2018 na spotkanie z Firmą Opus po odbiór strojów komunijnych w następujących grupach: o godz. 14.30 I grupa chłopców /poniedziałek/; o godz.15.30 II grupa chłopców /wtorek/; o godz. 16.30 I grupa dziewcząt /poniedziałek/; o godz.17.30 II grupa dziewcząt /wtorek/

We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie katechetów i katechetek.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Msza św. w intencji Ojczyzny i  spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

Osoby starsze i samotne, emerytów i rencistów zapraszamy do Klubu Seniora w każdy czwartek o godz. 15.00.  W czwartek o godz. 17.00 Godzina św. oraz spotkanie Wspólnoty SYCHAR.

1 marca br. – w czwartek nasza parafię odwiedzi wędrujące  po parafiach Europy

Pielgrzymujące Sanktuarium w którym Maryja została ukoronowana na Królową nowej Ewangelizacji Europy. Zapraszamy na Adorację Najśw .Sakramentu, Eucharystię i czuwanie maryjne wszystkich parafian a szczególnie kręgi Rodzin Szensztackich, które przyjmują Maryję/ czyli małe kapliczki Matki Bożej/  do swoich domów.

W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową wszystkich wiernych o godz. 9.00     i 17.00. Przedtem czytamy wypominki za zmarłych, które można składać                w kancelarii i w zakrystii. Kartki, na których można wpisać swoich bliskich zmarłych wyłożone są na stoliku za ławkami. Msza św. pierwszopiątkowa o godz.

9.30 po Drodze Krzyżowej.  Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmawiamy o godz.16.45

  W piątek nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych – w auli o godz. 19.00  oraz  o godz. 19.30. Msza św. pierwszopiątkowa z udziałem Effathy. W sobotę od godz. 8.00 odwiedziny Chorych. Zgłoszenia w Kancelarii..

Odwiedziny świąteczne – 24 marca.

W przyszłą niedzielę:

– o godz. 13.15 – Msza św. w intencji dzieci przyjmujących Chrzest św. – o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.  – o godz. 16.30 – Zmiana tajemnic różańcowych oraz spotkanie FZŚ  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Dzieci i dorosłych zachęcamy do podjęcia jałmużny wielkopostnej zbieranej indywidualnie z własnych oszczędności do skarbonek wielkopostnych, które członkowie Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzają pod chórem. Skarbonki z ofiarami wrócą w Niedzielę Palmową do kościoła. Są także do nabycia małe i duże paschaliki w cenie 3 i 5 zł.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na pokrycie kosztów funkcjonowania Parafii, a do skarbony ofiara  misyjna AD GENTES, za tydzień na Wyższe Seminarium Duchowne w Opolu i inne instytucje diecezjalne. „Bóg Zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, skarbony a także na konto parafialne.

Do wieczności odeszli : Karol Sarnicki l. 69, Dominik Nawrot l. 67, Krystyna

Kowalska l. 81, Janina Zapotoczna l. 95, Teresa Kuczkowska l. 70, Marek Krzywański l.

54, Zbigniew Jurczyszyn l.74, Danuta Kaczmarek l.56, Daniela Adaszyńska l. 51,

Janina Jagła l. 91, Adam Danilewicz l. 54, , Wioleta Kupis l. 28

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

Zapowiedź II

1.Kordian Szopa  – Kluczbork oraz Agnieszka Strzelczyk  – Kostów

 

Zapowiedź III

1.Piotr Machaj  – Smardy Górne oraz Małgorzata Kudła – Kluczbork

2.Stanisław Kozioł – Kluczbork oraz Agnieszka Pinkosz – Kluczbork

3.Bartłomiej Świątek – Kluczbork oraz Monika Kuligowska Świebodzice

 

(Ktokolwiek wiedziałby o istniejących przeszkodach małżeńskich między wyżej wymienionymi, w sumieniu zobowiązany jest o tym zgłosić ks. proboszczowi)

 

Brak możliwości komentowania