III Niedziela Adwentu – 17 XII 2017

Ogłoszenia duszpasterskie   III Niedziela Adwentu – 17 XII 2017

 Dzisiaj  :- o 16.00 – nabożeństwo adwentowe oraz spotkanie Apostolatu Maryjnego. Spotkania Kresowian i sympatyków Ak. nie będzie, ale już dziś zapraszamy na spotkanie opłatkowe 7 stycznia  do aulii na godz. 16.00.

Także dzisiaj w godz. 10:00-16:00 na terenie naszej parafii odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku pod nazwą „Pomóż Arturowi i innym”. Artur ma 6 lat i walczy z ostrą białaczką. Może go uratować jedynie przeszczep komórek macierzystych. W bazie dawców może się zarejestrować każdy w wieku 18-55 lat. Zajmuje to tylko chwilę i polega na pobraniu wymazu błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Jeśli chcesz pomóc, zgłoś się do domu katechetycznego lub innych wyznaczonych punktów. Szczegóły na plakacie oraz stronie internetowej.

W poniedziałek 18 grudnia  o godz. 19.00 Wieczór uwielbienia prowadzony przez naszą wspólnotę Effatha oraz spotkanie Wspólnoty Komunia i Wyzwolenie.

 W przyszłą niedzielę:  Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę Wigilijnej Wieczerzy. To także wspaniała okazja do uczynienia gestu pojednania w naszych rodzinach, nieraz skłóconych i powaśnionych. Niech Wigilijnej Wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd.

W naszym kościele celebrowane będą dwie Pasterki: o 22.00 i o północy.  O 21.30 i 23.30 – refleksja wprowadzająca w Noc BetlejemskąKto na Pasterce przyjął Komunię św. może w ciągu dnia po raz drugi przystąpić do Komunii św. 

 W poniedziałek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msza św. o 13.15 w int. dzieci, które przyjmą sakrament chrztu św. oraz w int. rocznych dzieci i ich rodzin. Nieszpory kolędowe o 16.00.  

 We wtorek  II Dzień Narodzenia Pańskiego Msza św. o 13.15 w int. Par małżenskich obchodzących jubileusze i rocznice

W korytarzu Domu Katechetycznego – można nabyć świece wigilijne rozprowadzane przez Caritas, Siostry św. Józefa rozprowadzają opłatki wigilijne, Marianki kartki świąteczne i stroiki.

Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na bieżące płatności parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary

OKAZJA DO SAKRAMENTU POKUTY: dzisiaj 17 grudnia przed każdą Mszą św.

  • w poniedziałek, wtorek , środę , czwartek, piątek od g. 6.00 do 7.30 oraz od 16.00 do 18.00
  • w czwartek, piątek, sobotę od 6.00 do 9.00; od 9.00 do 15.00  /spowiada 1 kapłan/  oraz od 15.00 do 18.00

-niedzielę 24 grudnia przed każdą Mszą św. od g. 6.00 do 15.00. O 15.00 spowiednicy opuszczą konfesjonały.

Osobno zapraszamy na Nabożeństwo Pokutne oraz NOC KONFESJONAŁÓW. Początek  w piątek 22 GRUDNIA o g. 19.00. do godz. 24.00. Po wspólnym przygotowaniu posługę będzie sprawowało kilkunastu spowiedników.

Zakończymy wspólną modlitwą.

 

W nawiązaniu do uchwał władz samorządowych województwa opolskiego i śląskiego oraz apelów różnych środowisk społecznych, Biskup Opolski zwraca się do Diecezjan z gorącym apelem o ekologiczną wrażliwość i ochronę środowiska naturalnego. W sezonie grzewczym powinny się one przejawiać przede wszystkim zaniechaniem lekkomyślnego spalania w kotłowniach i domowych piecach grzewczych materiałów opałowych złej jakości, śmieci, odpadów i przedmiotów plastikowych. Zanieczyszczenie powietrza, które one powodują, naraża nas na liczne choroby układów oddechowego i krążeniowego oraz choroby nowotworowe. Świadome działanie na szkodę środowiska stanowi poważne naruszenie porządku Bożego i lekceważenie przykazania miłości Boga Stwórcy oraz bliźniego, którego życie i zdrowie nie może być nam obojętne. Niech wspólne działanie w trosce o „nasz wspólny dom” – ziemię wspiera łaska Boga, naszego Stwórcy.

 

 

Zapowiedź II

  1. Dawid Sidorów – Kluczbork oraz Mariola Wojczyk – Jasienie

 

 (Ktokolwiek wiedziałby o istniejących przeszkodach małżeńskich między wyżej wymienionymi, w sumieniu zobowiązany jest o tym zgłosić ks. proboszczowi)

 

Brak możliwości komentowania