III Niedziela Wielkanocna – 15 IV 2018

Ogłoszenia Duszpasterskie   III Niedziela Wielkanocna 15 04 2018

 

Dzisiaj obchodzimy X Niedzielę Biblijną:

  • o godz. 10.30 Msza św. w intencji Jubilatów i par obchodzących rocznice
  • o godz.16.00 Nieszpory oraz spotkanie Apostolatu Maryjnego oraz Kresowian i Sympatyków.

Apostolat Maryjny zaprasza wszystkich zainteresowanych na projekcję filmu opowiadającego o posłudze jaką ojcowie franciszkanie prowadzą w najbardziej niebezpiecznych miejscach na świecie. Projekcja dzisiaj o godz. 16.30 w sali audiowizualnej Domu Katechetycznego.

 

Dzieci kl. III – pierwszokomunijne zapraszamy na spotkanie do salki. / Poniedziałek, wtorek : godz. 16.15 lub 17.00./

Kandydaci do bierzmowania z klasy III gimnazjum będą mieli spotkanie w poniedziałek: o godz. 16.00 grupa I, o godz. 16.45 grupa II, o godz. 19.15. grupa III.

Kandydaci do bierzmowania z klas 6 mają spotkanie we wtorek 17 kwietnia o godz. 16:15 (dziewczęta) i 17:00 (chłopcy). Natomiast kandydaci z klas 7 – we środę 18 kwietnia o godz.

16:15 (dziewczęta) i 17:00 (chłopcy). Spotkania odbędą się w auli.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Także w środę spotkanie Grupy Modlitewnej św. Józefa  w Klasztorze o godz. 17.00 W czwartek Msza św. szkolna o godz. 17.00.

Pierwsze organizacyjne spotkanie przed pielgrzymką do Ziemi Świętej odbędzie się w czwartek 19.04, o godz. 20.00 w auli.

 Za tydzień: – przypada Niedziela Dobrego Pasterza – obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie, zakonne i misyjne – o 16.00 – nabożeństwo powołaniowe .

Kolekta dzisiejsza na Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne, w przyszłą niedzielę na funkcjonowanie parafii;  

„Bóg zapłać” za wszelkie ofiary składane na tacę, do skarbony oraz na konto parafialne. .

 

Intencje mszalne na rok 2019 będą przyjmowane w kancelarii od 7 maja br.

 

We wrześniu nastąpi otwarcie Nowej Katolickiej Szkoły Podstawowej z siedzibą w Biadaczu. Trwa nabór. Więcej informacji na ulotkach.

 

Ogłoszenie

Szacuje się, że w Polsce z przyczyn związanych z nieprawidłowym działaniem serca umiera ponad 160 tys. osób rocznie. Większość to ofiary Nagłego Zatrzymania Krążenia. Nagłe Zatrzymanie Krążenia to stan, w którym serce przestaje pracować w prawidłowy sposób, czego wynikiem jest ustanie krążenia krwi oraz niedotlenienie organizmu człowieka. Po upływie około czterech minut od ustania krążenia dochodzi do nieodwracalnych zmian w mózgu. Taka sytuacja może zdarzyć się każdemu bez względu na wiek, płeć, stan zdrowia, czy styl życia.

Aby skutecznie przywrócić krążenie, niezbędny jest defibrylator  AED czyli urządzenie, które przywraca normalną pracę serca, przepuszczając impuls elektryczny o odpowiednim natężeniu przez mięsień sercowy. Nasza parafia ma szansę pozyskać takie urządzenie ratujące życie.

Ruszyło głosowanie w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego w Województwie Opolskim. Nasza parafia, ma szansę otrzymać defibrylator, z którego będą mogli skorzystać w nagłej potrzebie parafianie i goście. Musimy jednak wygrać głosowanie. Dlatego począwszy od najbliższej niedzieli 15 kwietnia, po każdej Mszy Św. prosimy o zagłosowanie przy stanowisku, które obsługują  strażacy ochotnicy, na zadanie powiatowe pod tytułem Akcja dla Serca 2- wyposażenie jednostek OSP i kluczborskich parafii w defibrylatory. Możliwość głosowania będzie także w następną niedzielę 22 kwietnia. Każdy może zagłosować tylko jeden raz. Aby skutecznie zagłosować, należy podać swój nr PESEL oraz dane kontaktowe.

Nie zmarnujmy wielkiej szansy by poprawić bezpieczeństwo swoje i najbliższych. To urządzenie może uratować także Twoje życie!

 

 

 

 

Zapowiedź I

1.Przemyslaw Kasperski – Skarbiszów oraz Agnieszka Pawlowska  – Opole

2.Michal Glanowski – Kluczbork oraz Magdalena Balawender – Kluczbork  3.Grzegorz Skóra oraz Weronika Drozda-Skóra   –  Ligota Górna

 

Zapowiedź III

1.Michał Godyń – Karpacz oraz Aleksandra Tyra –Wrocław

2.Grzegorz Rabenda – Kluczbork oraz Aneta Żurek – Kluczbork

3.Michał Borowiak – Kluczbork oraz Agata Pijanka – Kluczbork

 

(Ktokolwiek wiedziałby o istniejących przeszkodach małżeńskich między wyżej wymienionymi, w sumieniu zobowiązany jest o tym zgłosić ks. proboszczowi)

 

Brak możliwości komentowania