IV Niedziela Wielkanocna – 22 IV 2018

Ogłoszenia duszpasterskie  IV  Niedziela Wielkanocna

22  IV 2018r.

Dzisiaj przypada Niedziela Dobrego Pasterza – obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie, zakonne i misyjne – o 16.00 – nabożeństwo powołaniowe .

 W poniedziałek i wtorek ostatnie spotkania w salkach dla dzieci pierwszokomunijnych.

W poniedziałek o godz.19.00 Wieczór uwielbienia z modlitwą wstawienniczą.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z procesją św. Marka  oraz Msza św. w intencji Ojczyzny  i spotkanie Kola Przyjaciół Radia Maryja .  

   W czwartek Msza św. szkolna o g. 17.00. 

W czwartek od godz. 19.00 do 21.00 w kościele MB WW czuwanie modlitewne w intencji obrony życia poczętego.

Kandydaci do bierzmowania z klasy III gimnazjum będą mieli spotkanie w poniedziałek: o godz. 16.00 grupa I i IV, o godz. 16.45 grupa II, III, V, VI

Nabożeństwa modlitewne i próby kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbędą się w kościele: w czwartek  i piątek o g. 19.00.  Obecność jest obowiązkowa.  W piątek próba ze świadkami.

W sobotę 28 kwietnia o g. 11.00 J.E. Ks. Biskup Rudolf Pierskała  udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy Parafian, a szczególnie rodziny kandydatów do udziału .

Spowiedź dla kandydatów w piątek podczas wieczornego  Nabożeństwa Pokutnego.

Okazja do spowiedzi dla rodziców i świadków w piątek od g. 17.00  i w sobotę od

10.00 do 10.45

         W przyszłą niedzielę:  o godz. 12.00 Msza św. w intencji Ks. Artura  w kolejną rocznicę urodzin        – o 16.00 – Nieszpory niedzielne oraz spotkanie ADŚ           Kolekty: dzisiejsza oraz za tydzień przeznaczone będą  na potrzeby  naszej Parafii.  „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary składane na tacę, do skarbony oraz na konto parafialne.

          W sobotę  05 maja o godz. 18.30 w kościele MB WW Msza św. z okazji Dnia Strażaka od Zarządu Miejsko – Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, wspólnie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku.

 

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 06 maja  o godz.
10.30, rozpoczęcie koło Domu Katechetycznego o godz. 10.00. Rocznica I Komunii św. 13 maja o godz. 9.00.

Intencje mszalne na rok 2019 będą przyjmowane w kancelarii od 7 maja br.

 

We wrześniu nastąpi otwarcie Nowej Katolickiej Szkoły Podstawowej z siedzibą w Biadaczu. Trwa nabór. Więcej informacji w gablocie oraz  na ulotkach.

Ruszyło głosowanie w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego w Województwie Opolskim. Nasza parafia, ma szansę otrzymać defibrylator, z którego będą mogli skorzystać w nagłej potrzebie parafianie i goście. Musimy jednak wygrać głosowanie. Dlatego począwszy od niedzieli 15 kwietnia, a także w następną niedzielę 22 kwietnia po każdej Mszy Św. prosimy o zagłosowanie przy stanowisku, które obsługują  strażacy ochotnicy, na zadanie powiatowe pod tytułem Akcja dla Serca 2- wyposażenie jednostek OSP i kluczborskich parafii w defibrylatory. Każdy może zagłosować tylko jeden raz. Aby skutecznie zagłosować, należy podać swój nr PESEL oraz dane kontaktowe.

 Nie zmarnujmy wielkiej szansy by poprawić bezpieczeństwo swoje i najbliższych. To urządzenie może uratować także Twoje życie!

Parafia organizuje wyjazd do Teatru Muzycznego w Łodzi na musical pt. „Muzyczna podróż od Wiednia do Rio”. Wyjazd 25 maja (piątek) o godz. 15.00, koszt 100zł.     Zapisy i wpłaty w kancelarii parafialnej lub u ks. Łukasza.

W naszym kościele w ramach testu wprowadzono nowy system Świeczników wotywnych, uważany za najczystszy, najbezpieczniejszy z obecnie dostępnych . Rozwiązanie jest innowacyjne, bezobsługowe, bezpieczne, niewydzielające sadzy i nie generujące odpadów co sprawia, że nie ma negatywnego wpływu na wnętrze kościoła i jest przyjazne środowisku. Świeczniki te sprawdziły się i są już stosowane w wielu kościołach i katedrach m.in. na Wawelu czy  Centrum Jana Pawła II w Krakowie. Czas testu to jeden miesiąc, później podejmiemy decyzję o ewentualnym pozostawieniu świecznika. Prosimy o szczere opinie i komentarze.

 

 

Zapowiedź I

1.Krzysztof Braguła  oraz Anna Braguła zd.Guźniczak  –Kluczbork

2.Wojciech Krupicki – Kluczbork oraz Michelle Opel – Kluczbork

3.Józef Duda – Kluczbork oraz Barbara Wodniok – Ligota Turawska

 

Zapowiedź II

1.Przemyslaw Kasperski – Skarbiszów oraz Agnieszka Pawłowska  – Opole

2.Michal Glanowski – Kluczbork oraz Magdalena Balawender – Kluczbork

3.Grzegorz Skóra oraz Weronika Drozda-Skóra   –  Ligota Górna

 

(Ktokolwiek wiedziałby o istniejących przeszkodach małżeńskich między wyżej wymienionymi, w sumieniu zobowiązany jest o tym zgłosić ks. proboszczowi)

 

Brak możliwości komentowania