Uroczystość Chrystusa Króla – 26 XI 2017

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata26 11 2017 Dzisiaj:  – w kościele seminaryjnym w Opolu Dzień Skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

  • o 10.30 – Msza św. w intencji Kluczborskich Kolejarzy, emerytów i rencistów oraz zmarłych        – o 12.00 – Msza św. dla dzieci
  • o 14.00 – Msza św. i spotkanie osób niepełnosprawnych
  • o 16.00 – nabożeństwo ku czci Chrystusa Króla oraz spotkanie ADŚ.

Od poniedziałku 27 grudnia Msze św. w tygodniu będą sprawowane o godz. 18.00 Spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych w salce: w poniedziałek lub wtorek  o godz.16.15 lub 17.00

W  czwartek  o 17.00 Msza św. szkolna w intencji Dzieci  

W I piątek –o godz. 9.00 Msza św. ku czci Bożego Serca  – o godz.19.30 Msza św. z udziałem Effathy. – o godz. 19.00 w auli nauka przedchrzcielna dla rodziców.

W przyszłą niedzielę przypada I Niedziela Adwentu. Rozpoczyna się Okres Adwentu  i Nowy Rok Liturgiczny po hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” – o 12.00 – Msza św. dla dzieci  – o 13.15 – Msza św. chrzcielna.

  • o 16.00 w kościele seminaryjnym w Opolu modlitwa ekumeniczna Młodych
  • o 16.00 – nabożeństwo adwentowe z poświęceniem lampionów i wieńców adwentowych oraz zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie FZŚ

W sobotę 16 grudnia od 8.00 świąteczne odwiedziny chorych. Za tydzień 02 grudnia nie będzie odwiedzin, prosimy poinformować o tym chorych. Zgłoszenia w kancelarii.

W  sobotę  02 grudnia o godz. 10.00 w Domu Katechetycznym odbędzie się XVIII MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest potrzeby naszej Parafii  zaś w przyszłą niedzielę na potrzeby diecezji i Seminarium Duchownego w Opolu. Zbiórka Caritas na obiady.

W życiu każdego narodu jak i każdej społeczności są w pamięci pewne twarze i osobowości, które mimo przemijającego czasu pozostają w sercach ludzi ciągle żywe. Nie ulega wątpliwości, iż jedną z takich indywidualności, której imienia nie zatrze czas jest śp. Ksiądz Radca, Pierwszy Proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku – Franciszek Drenda. Swoją charyzmą, swoim poświęceniem się Bogu i ludziom przejawiającymi się między innymi w dziele budowy naszej pięknej świątyni sprawił, że pamięć o nim nie przeminie.

Wyrażając podziękowanie za wieloletnią współpracę z śp. Ks. Franciszkiem,

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Przyszłość” w Kluczborku w imieniu Spółdzielców, Rady Nadzorczej i Zarządu Spółdzielni przekazała kwotę 2000 zł na rzecz konserwacji pomnika i płyty nagrobnej Ks Radcy Franciszka.

Pragnę podziękować także za wszelkie ofiary wpłacane na II konto parafialne /inwestycyjne/, w Kancelarii Parafialnej oraz z okazji wypominek. Zapewniam wszystkich o modlitwie i składam serdeczne „Bóg zapłać’.

Niech Ks. Franciszek pozostanie w naszych sercach na zawsze jako kapłan, który do końca swoich dni, służył Bogu i ludziom, zostawiając po sobie trwały ślad.

 

Do wieczności odeszli:     Barbara Chwał l. 68, Zofia Opioła l. 76, Roman Słowiński l. 78. Helena Lisowska l. 94, Adam Krętowski l. 75, Longin Pilżys l. 86, Stanisław Wojech l. 91, Stanisława Szymańska l. 70, Henryk Zawieja l. 69, Józef Odrobina l.

83, Władysław Maksymowicz l. 85

Wieczny odpoczynek racz dać im Panie…

 

 

Zapowiedź II

  1. Stanisław Konarski – Kuniów oraz Małgorzata Mykita – Kluczbork

 

 (Ktokolwiek wiedziałby o istniejących przeszkodach małżeńskich między wyżej wymienionymi, w sumieniu zobowiązany jest o tym zgłosić ks. proboszczowi)

 

Brak możliwości komentowania