Uroczystość Najświętszej Trójcy – 27 V 2018

Ogłoszenia duszpasterskie   27 05 2018 r.

Dzisiaj:  – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

O  godz. 10.30 – zostaną poświęcone 4 nowe ołtarze na Boże Ciało O godz. 11.00 – Suma odpustowa w Bogacicy ku czci Trójcy Przenajświętszej O  godz. 16.00 – nabożeństwo majowe oraz spotkanie ADŚ.

  W poniedziałek po wieczornej Mszy św. Wieczór Uwielbienia prowadzony przez Effathę.

  We wtorek 29 maja ks. Bogusław będzie przeżywał 11 rocznicę święceń kapłańskich. Z tej okazji o godz. 14.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta, którą będzie koncelebrować 24 kapłanów z diecezji opolskiej i gliwickiej, a wśród nich wcześniejsi wikariusze naszej parafii ks. Marcin Utzig i ks. Daniel Maksymowicz, którzy otrzymali święcenia razem z ks. Bogusławem. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Porządek Mszy św. jest niedzielny, nie będzie tylko Mszy św. o g. 10.30.

Po Mszy św. o godz. 9.00 procesja wyruszy do czterech ołtarzy. Po wyjściu z kościoła ALEJĄ od ul. Jana Pawła II przejdziemy na ul. Ligonia, aby dojść do ul. Byczyńskiej. Następnie pójdziemy ul. Byczyńską i ul. Kardynała Wyszyńskiego wrócimy do kościoła.

Prosimy wiernych zamieszkałych przy trasie procesji, aby przystroili swoje domy i mieszkania, szczególnie okna, akcentami religijnymi.

Na Mszę św. i procesję zapraszamy dzieci I komunijne i rocznicowe w strojach, dziewczynki do sypania kwiatków oraz poczty sztandarowe i orkiestrę.

Próba dziewczynek do sypania kwiatów, dziewcząt do niesienia emblematów oraz dziewczynek i chłopców I komunijnych chętnych do utworzenia Żywego Ołtarza przy Krzyżu Misyjnym w środę o godz. 17.00 . Drogich Parafian, którzy posiadają ogródki, prosimy o kwiaty ogrodowe  do ołtarzy na Boże Ciało. Mieszkańców ulic, którymi pójdzie procesja prosimy, aby zaparkowali swoje samochody w innym miejscu.  31 MAJA 2018 r. w Uroczystość Bożego Ciała o godz. 19.00 na placu przy kościele Przemienienia Pańskiego w Opolu odbędzie się Koncert Uwielbienia.

W I piątek miesiąca o godz. 9.00 Msza św. dla czcicieli Bożego Serca, a o godz.

19.30 Msza św. z udziałem Effathy, o godz. 19.00 Nauka przedchrzcielna w Aulii.

Od piątku zapraszamy na nabożeństwa o godz. 18.00 połączone z procesjami eucharystycznymi w dni oktawy Bożego Ciała.

Odwiedziny chorych w sobotę 02 czerwca od godziny 8.00. Podczas wakacji
ze względu na urlopy odwiedzin nie będzie.

          W przyszłą niedzielę – ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA – zbiórka do skrzyni na świątynię Opatrzności Bożej 

– o godz. 13.15 Msza św. w intencji Dzieci przyjmujących Chrzest św. ich Rodziców i Chrzestnych

– o godz. 16.00 Nabożeństwo czerwcowe z procesją Oktawy Bożego Ciała oraz zmiana tajemnic Różańcowych i spotkanie FZŚ

Kolekta dzisiejsza  na jałmużnę postną z całego roku, za tydzień na Wyższe Seminarium Duchowne w Opolu i inne instytucje diecezjalne oraz do skarbony na obiady dla dzieci z naszej Parafii

Ofiary na kwiaty, które będą upiększać wystrój naszej świątyni można składać do skarbonki w przedsionku kościoła.

  „Bóg Zapłać” za wszelkie dary składane na tacę, do skarbony oraz na konto parafialne.

Kluczborskie parafie organizują wyjazd autokarowy na spotkanie młodych na Polach Lednickich. Wyjazd 2 czerwca w sobotę o godz. 5.00 rano, powrót w późnych godzinach nocnych. Koszt 65 zł. Zapisy w kancelariach obu parafii. Liczba miejsc jest ograniczona.

We wrześniu nastąpi otwarcie Nowej Katolickiej Szkoły Podstawowej z siedzibą w Biadaczu. Trwa nabór. Więcej informacji w gablocie.  

Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę  z naszej parafii do kościoła św. Anny w Oleśnie, z okazji jubileuszu 500-lecia tego kościoła. Pielgrzymka będzie także okazją do podsumowania zeszłorocznej pielgrzymki pieszej na Jasną Górę. Sobota, 16 czerwca, wyjście o godz. 07.30. Zapisy w kancelarii.

W piątek 08 czerwca Uroczystość Odpustowa w naszej Parafii ku czci
Najświętszego Serca Pana Jezusa. Suma odpustowa o godz.18.30. Przewodniczyć będzie i kazanie odpustowe wygłosi ks. Prałat Tadeusz Słocki. Przewidziane jest także wręczenie medalu bł. Ks. Jerzego Popiełuszki naszemu Parafianinowi.

W ostatnim czasie do wieczności odeszli:        Czesława Kowalska l. 71,

Helena Łucewicz l. 83, Elżbieta Lis l. 48, Tadeusz Barcik l. 71, Wojciech Lesiak l. 34, Adam Tabisz l. 67, Urszula Korczak l. 88, Lucyna Mickiewicz l.89, Jacek Uchański l.65                  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

Zapowiedź I

1.Michał Dmitruszyński – Bogacka Szklarnia  oraz Justyna Zalwert – Ligota Górna

2.Michał Boruch – Kluczbork oraz Aleksandra Szostakowska – Kalisz

3.Jarosław Kliś oraz Beata Sterniuk – Kluczbork

4.Kamil i Karolina Strączek zd. Dziedzic – Borkowice

 

Zapowiedź II

1.Radosław Szmyd – Praszka oraz Martyna Wróbel –Kluczbork

2.Mateusz Kozłwski –Nysa oraz Dorota Palewicz – Kluczbork

3.Mateusz Bochyński – Jaśkowice oraz Natalia Mądra – Kluczbork

 

(Ktokolwiek wiedziałby o istniejących przeszkodach małżeńskich między wyżej wymienionymi, w sumieniu zobowiązany jest o tym zgłosić ks. proboszczowi)

 

Brak możliwości komentowania