Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 28 V 2017

Ogłoszenia duszpasterskie    Wniebowstąpienie Pańskie – 28 V 2017  Dzisiaj:  o g. 9.00Msza św. w rocznicę przyjęcia I Komunii Świętej w intencji dzieci klas IV i ich rodzin

–  o 14.00 – Msza św. i spotkanie osób niepełnosprawnych i ich opiekunów

–  o g. 16.00 – nabożeństwo majowe oraz spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci

W tygodniu o g. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe, a od czwartku na nabożeństwa czerwcowe  z Nowenną do Ducha Świętego.  

 W poniedziałek po Mszy św. wieczornej na plebanii odbędzie się spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

W środę o godz. 18.30 Msza św. w intencji Ojczyzny.  

         W I czwartek o g. 17.00 Godzina św. oraz spotkanie Wspólnoty SYCHAR  W I piątek o godz. 9.00 Msza św. ku czci Bożego Serca w intencji czcicieli. 

O godz. 19.00 nauka przed chrzcielna. 

O godz. 19.30 Msza św. pierwszo piątkowa z udziałem Effathy.

Odwiedziny chorych ze względu na święcenia kapłańskie będą tydzień później 10 czerwca od godziny 8.00. Podczas wakacji ze względu na urlopy odwiedzin nie będzie.

 W sobotę o g. 10.00 w katedrze opolskiej święcenia kapłańskie. O g. 11.00 we wszystkich kościołach diecezji opolskiej zabrzmią dzwony.  

  Za tydzień:   – przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i kończy się Okres

Wielkanocny

–  o g. 12.00 Msza św. w intencji Rodzin

-ok. g. 13.00 po Mszy św. wyruszy MARSZ ŻYCIA

–  o g. 13.15 – Msza św. w intencji Dzieci przyjmujących Chrzest św. i ich rodzin

–  o g. 16.00 – nabożeństwo do Ducha św. Zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie FZŚ odbędzie się tydzień później 11 czerwca.

Wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przeżycia I Komunii Świętej w minioną niedzielę składamy serdeczne Bóg zapłać, a szczególnie rodzicom i dzieciom komunijnym za dar ołtarza w postaci ksiąg liturgicznych: Mszału  i  Lekcjonarzy dziękuję także za piękne przygotowanie i przeżycie Sakramentu Bierzmowania Młodzieży gimnazjalnej klas III.

 Kolekta dzisiejsza  to jałmużna postna z całego roku ,a za tydzień na Wyższe Seminarium Duchowne w Opolu i inne instytucje diecezjalne.  Ofiary na kwiaty, które będą upiększać wystrój naszej świątyni można składać do skarbonki w przedsionku kościoła.    „Bóg Zapłać” za wszelkie dary składane na tacę, do skarbony oraz na konto parafialne.

Policja  zwraca się z prośbą o zachowanie ostrożności, szczególnie w przypadku oszustw na osobach starszych – metodami „na wnuczka” i „na policjanta”. Oszuści zwykle w sposób losowy wybierają swoje ofiary, które w wyniku swej łatwowierności, dobroci i bardzo często braku świadomości, tracą niejednokrotnie oszczędności całego życia. Dlatego pamiętajmy:

 

 

 

  1. Nigdy nie należy przekazywać pieniędzy osobom, których się nie zna.
  2. Policja nigdy nie prosi o przekazywanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem.
  3. Kiedy mamy podejrzenia, że ktoś próbuje nas oszukać natychmiast skontaktujmy się z Policja dzwoniąc pod numer 997 lub 112

„W piątek 2 czerwca podczas pikniku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kluczborku przy ul. Byczyńskiej 7, prowadzona będzie  rejestracja ewentualnych dawców szpiku kostnego w godzinach 9.00-11.00″

Do wieczności w ostatnim czasie odeszli: Wiesława Wydra l.69 Waldemar

Czuczejko l.74 Zbigniew Jama l. 57 Mirosław Trzeciak l.64 Weronika Krętowska l. 69 Teresa

Zebrowska l. 68                    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

 

 

Zapowiedź I

1.Jan Chuchrowski  – Kluczbork oraz Dorota Gowin  –Wierzchy

 

Zapowiedź II

1.Tomasz Bukowiec  – Kluczbork oraz Aneta Filarska-Bukowiec   –Kluczbork

 

Zapowiedź III

1.Adrian Janiszewski  – Szczecin oraz Katarzyna Łęczyńska   – Kluczbork – Szczecin 2.Andrzej Oleksy – Żabiniec oraz Katarzyna Markiewicz – Gotartów

 

 

Brak możliwości komentowania