Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 04 VI 2017

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 04 VI 2017

Dzisiaj: – Święto Dziękczynienia –W całej Polsce obchodzimy  kolejny Dzień Dziękczynienia ze zbiórką na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – kończy się okres wielkanocny

– o g. 12.00 Msza św. w intencji Rodzin

-ok. g. 13.00 po Mszy św. wyruszy MARSZ dla  ŻYCIA I RODZINY

– o g. 13.15 – Msza św. w intencji Dzieci przyjmujących Chrzest św. i ich rodzin

o g. 16.00 – nabożeństwo do Ducha św. Zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie FZŚ odbędzie się tydzień później 11 czerwca.

Z okazji Dnia Dziecka dzisiaj w niedzielę na stadionie miejskim w Kluczborku w godz. 14.00 -18.00 impreza dla najmłodszych. W programie wiele atrakcji. Wstęp wolny, wszystkie atrakcje bezpłatne. Szczegóły w gablotce. Dyrektor OSiR –u  serdecznie zaprasza .

W poniedziałek obchodzimy Święto NMP, Matki Kościoła. Porządek Mszy św. jest świąteczny: g. 7.30, 9.00, 10.30, 16.30 i 18.30.

O godz. 10.00 w Oleśnie u Św. Anny Rejonowy Dzień Modlitw Rolników.

            Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o g. 18.00. 

We wtorek 6 czerwca od godz. 10.00 do 15.00 Drzwi Otwarte u Sióstr Św. Józefa

Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas I gimnazjum odbędzie się w środę 07 czerwca w kościele :19.00 – dziewczęta   19.45 – chłopcy           

            W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Wiecznego Kapłana . Msze św.: o godz. 6.30,17.00 /Msza św. dla dzieci/ oraz 18.30 po nabożeństwie czerwcowym.

W czwartek w kościele MB WW ok. 18.45 spotkanie pielgrzymów udających się na Ukrainę w dniach od 8 do 13 lipca br . W programie pielgrzymki Lwów, Poczajów, Krzemieniec, Zbaraż i Tarnopol.  Koszt 920 zł.

Zapisy w Kancelarii parafialnej parafii MB WW. Są jeszcze wolne miejsca.

W sobotę od godz. 8.00 odwiedziny chorych. Zgłoszenia w kancelarii.

Zapraszamy chętnych (od pierwszej klasy Szkoły Podstawowej), którzy chcieliby zostać ministrantami na pierwsze spotkanie, w sobotę 10 czerwca na godz. 11.00 do kościoła.

Za tydzień: Uroczystość Trójcy Przenajświętszej . Słowo Boże wygłosi Ks. Bernard Jurczyk – Proboszcz MB WW w Kluczborku w związku z planowanym remontem Domu Katechetycznego przy ulicy Katowickiej. Po Mszy św. będzie można wesprzeć tę inicjatywę nabywając cegiełki w cenie 30, 20, 10 złotych.

–  O godz. 11.00 – Suma odpustowa w Bogacicy ku czci Trójcy Przenajświętszej

–  O  godz. 16.00 – nabożeństwo czerwcowe i zmiana tajemnic różańcowych oraz spotkanie FZŚ.

Kolekta dzisiejsza na potrzeby Seminarium Duchownego i innych instytucji diecezjalnych . Przed kościołem do puszek  na budowę świątyni Opatrzności Bożej; za tydzień na  płatności naszej Parafii.  „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary.

Składam podziękowanie i serdeczny „Bóg zapłać” Księżom Wikariuszom, Siostrze Damaris, Paniom Katechetkom za przygotowanie i prowadzenie Uroczystości Bierzmowania / 109 osób/,

I Komunii św./195 dzieci/ oraz Rocznicy Komunii św. Dziękuję Orkiestrze, Chórowi parafialnemu na czele z Panią Dyrygent Agatą, Organistom Panu Tomkowi, Mateuszowi, Przemkowi oraz Mariuszowi ;Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panom Kościelnym, ich pomocnikom, Mariankom, Paniom sprzątającym kościół.

Rada Parafialna przy parafii NSPJ w Kluczborku, po raz kolejny zwraca się z prośbą do wszystkich właścicieli samochodów o nieparkowanie aut na placu kościelnym.

Prosimy o pozostawienie pojazdów w miejscach do tego wyznaczonych, czyli na parkingach.

Prośba ta, związana jest z ostatnim wydarzeniem zanieczyszczenia olejem silnikowym fragmentu nowej nawierzchni przed kościołem, jak również troską o bezpieczeństwo osób pieszych, w tym dzieci, osób starszych i osób niepełnosprawnych.

Kierowców prosimy o zrozumienie sytuacji i dziękujemy za dostosowanie się do ww. prośby.

Biblioteka Pedagogiczna w Kluczborku w niedzielę 4 czerwca o godz. 17.00 serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie Jackiem Pałkiewiczem. Szczegóły w gablotce.

 

 

 

Zapowiedź I

1.Sebastian Pilas  – Kalisz oraz Dominika Sebastian   – Kluczbork

2.Michał Chodor – Wrocław oraz Katarzyna Stachurska  – Wrocław

Zapowiedź II

1.Jan Chuchrowski  – Kluczbork oraz Dorota Gowin  –Wierzchy

Zapowiedź III

1.Tomasz Bukowiec  – Kluczbork oraz Aneta Filarska-Bukowiec   –Kluczbork

 

Brak możliwości komentowania