Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 16 IV 2017

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego   16 KWIETNIA 2017 r.

Alleluja! Chrystus Zmartwychwstał !

            Umiłowani Bracia i Siostry, którzy jesteście Ludem Pana gromadzącym się tu, przy Sercu Jezusowym!  W Imieniu całego Zespołu Duszpasterskiego, składamy Wam świąteczne życzenia.

            Niech Zmartwychwstały Jezus obdarza Was wciąż nową mocą i światłem na wszystkich drogach codziennych zmagań.

Wpatrując się w Oblicze zwycięskiego Chrystusa, w konkretach codziennego życia wyznawajmy, że On jest Panem, któremu ufamy całkowicie. Niech ta nadzieja towarzyszy wszelkim poczynaniom i pomaga na co dzień śpiewać Bogu radosne ALLELUJA.

            Niech Zwycięski i Promienny Chrystus użycza łaski zdrowia, niech nieustannie towarzyszy codziennym trudom i rozprasza wszelkie niepokoje.

Dziś i jutro porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Dodatkowa Msza św. o godz. 13.15.

            Nieszpory świąteczne dziś i jutro o godz. 16.00.

            Koronkę do Bożego Miłosierdzia, w ramach nowenny, odprawimy dziś i jutro w czasie Nieszporów., a w pozostałe dni  przed Świętem Bożego Miłosierdzia odmawiać będziemy rano przed Mszą św. i wieczorem po Mszy św.

            Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na funkcjonowanie parafii, natomiast jutrzejsza na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

            Radość Wielkanocy trwa przez osiem dni, które tworzą Oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako Uroczystości Pańskie. Dlatego tym goręcej zapraszamy naszych wiernych do pełnego uczestnictwa we Mszach św. przez cały ten czas w godzinach: 6.30  i 18.00.

            W tym tygodniu nie ma spotkań w salkach katechetycznych.

W czwartek o godz. 19.00 – w kościele parafialnym w Bażanach koncelebrowana będzie Msza św. przez wszystkich księży dekanatu kluczborskiego – z racji Konwentu Wielkanocnego.

            Dzieci i wszystkich, którzy włączyli się w ramach jałmużny postnej do akcji Caritas prosimy, aby skarbonki przynieść do najbliższej niedzieli do kościoła. Można je składać przed każdą Mszą św.  w zakrystii .

            Za tydzień przypada Biała Niedziela – Święto Bożego Miłosierdzia.

– o godz. 12.00 Msza św. urodzinowa Ks. Artura

– kolekta z tej niedzieli przeznaczona jest na Caritas diecezji.

            Caritas informuje, iż:

– w ubiegłą niedzielę wierni nabywając palemki złożyli 4.236,- zł, które zostały przeznaczone dla najuboższych z naszej parafii.

-20 kwietnia w czwartek o godz. 15.00  spotkanie wszystkich członków Caritas i Klubu Seniora.  Zapraszamy na pielgrzymkę CARITASU do Łagiewnik – 29 kwietnia 2017. Wyjazd o godz. 05.15, koszt 50 zł. Zapisy w kancelarii.

 

            Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i uroczystego przeżycia Triduum Paschalnego.

Wspólnota Effatha zaprasza do uczestnictwa w Seminarium Odnowy Wiary czyli cyklu kilku spotkań o charakterze rekolekcyjnym. Będzie to czas odnowy ducha i pogłębienia relacji z Bogiem. Spotkanie organizacyjne odbędzie się we środę 19 kwietnia o godz. 19.00 w auli przy naszej parafii. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej.

 

15 marca 2017 roku minęło 6 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii, która zburzyła życie ponad 23 mln Syryjczyków. Połowa z nich musiała uciekać ze swoich domów – ponad 5 milionów w obawie o swoje życie wyjechało z kraju. Sytuacja wciąż jest dramatyczna, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 mln dzieci. W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polska w Niedzielę Miłosierdzia 23 kwietnia zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska, która od lat niesie pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu. Działania Caritas Polska można także wesprzeć wysyłając charytatywny SMS o treści SYRIA na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT).

 

 

Zapowiedź I

1.Damian Noga  – Kluczbork oraz Marta Kuźmiak  – Głogów

2.Piotr Wiktor – Śliwice oraz Monika Zalot – Kluczbork

3.Damian Woźny – Skałągi oraz Patrycja Falińska – Kluczbork

4.Robert Gmyz – Kondraty oraz Magdalena Mączka – Kluczbork

 

Zapowiedź II

1.Sławomir Chadrys  – Kluczbork oraz Małgorzata Marszałek  – Głuchołazy

2.Marek Górnicki – Przyborów oraz Katarzyna Buła – Kluczbork

Zapowiedź III

1.Kamil Kamiński  – Kluczbork oraz Klaudia Hanus – Kluczbork

2.Szymon Wachowski – Bąków oraz Natalia Gruszecka – Kluczbork

3.Piotr Adamczak –Poznań oraz Milena Adamczak zd. Paszko – Kluczbork

4.Adrian Mieszkalski oraz Nikolina  Mieszkalska zd. Strzelak

  1. Kamil Nowak – Chróścice oraz Alicja Drozdowska – Kluczbork

 

 

Brak możliwości komentowania