XVII Niedziela Zwykła – 30 VII 2017

Ogłoszenia duszpasterskie XVII Niedziela Zwykła  30 lipca 2017 r.

Dzisiaj nieszpory niedzielne o g. 16.00. Nie ma spotkania Apostolstwa Dobrej Śmierci.

  Okazja do Sakramentu Pokuty przed każdą Mszą św.

Dziś, 2 sierpnia, albo w przyszłą niedzielę można uzyskać odpust zupełny Matki Bożej Anielskiej we wszystkich kościołach parafialnych jeden raz.

Warunki uzyskania odpustu:

a/ spowiedź i Komunia Święta

b/ nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę c/ dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego (nie za Ojca Św.)

d/ wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego; przy braku tej dyspozycji odpust będzie tylko częściowy.

 We wtorek 15 sierpnia z parafii Matki Bożej po Mszy św. o g. 7.00 wyruszy kluczborski strumień Pielgrzymki na Jasną Górę. Koszt znaczka z legitymacją wynosi 20 zł, a bagażu 25 zł.

 W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota m-ca. W czwartek Godzina św. o g. 17.00 w intencji powołań do Służby  w Kościele.

W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9.00. 

O godz. 19.00 w auli nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

 W NIEDZIELĘ 06 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego. Będziemy gościć w parafii  Pieszą Wrocławską Pielgrzymkę na Jasną Górę. Chętnych parafian prosimy o przyjęcie pielgrzymów na jedną noc. Zapisy   w kancelarii.

W przyszłą niedzielę:

– o g. 7.00 – wyjazd na Wspólnotowe Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich   i sympatyków w Prudniku–Lesie. Zapisy w kancelarii

– o 13.15 – Msza św. chrzcielna

– zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się za dwa tygodnie tj. w niedzielę 13 sierpnia.    Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na płatności i  potrzeby naszej parafii, a za tydzień na potrzeby Kurii i Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu. . Dziś do skarbony można składać ofiary na poszkodowanych w kataklizmie , który nawiedził rejon naszej

Diecezji w okolicach Ciska

„Bóg zapłać” za ofiary materialne i duchowe na rzecz naszej Wspólnoty

Ze względu na czas urlopowy Kancelaria Parafialna czynna: 

w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 17.30 ; we wtorek , czwartek od 9.00 do 10.00.

Sprawy pogrzebowe oraz wezwania do chorych o każdej porze dnia.           Zachęcamy do czytania cotygodniowej prasy katolickiej.

W ostatnim czasie do Wieczności odeszli: Andrzej Iwaniuk l. 67, Franciszek

Głogowski l. 74, Stanisław Reng l. 71, Tadeusz Marciniak l. 73, Elżbieta Jagła l. 64,  Manfred Zok l.73,  Olga Fabjan l. 81, Janina Szakalska l. 96,  Anna Rusak l. 74,  Halina Dżażdzyńska l. 88,  Adolf Skóral.80,  Stanisław Dajczak l.85, Danuta Chabasiewicz l.82, Jacek Wasiukiewicz  l. 46, Irena Pruszyńska l.79. Wieczny Odpoczynek racz  im dać Panie…

 

 

 

 

Zapowiedź I

1.Artur Tomaszczyk  – Kluczbork oraz Joanna Bortkiewicz  –Kluczbork

2.Krystian Kabus  – Kujakowice Dolne oraz Marcelina Głuchy – Kujakowice Dolne 3.Kamil Sumara  – Ligota Górna  oraz Natalia Sadowska  – Kluczbork

 

Zapowiedź II

1.Michał Nowicki  – Kluczbork oraz Żaneta Szcześniewska – Kamińsk

 

Zapowiedź III

1.Arkadiusz Sońta  – Kluczbork oraz Marta Kusiakiewicz – Wojciechów

 

 (Ktokolwiek        wiedziałby o       istniejących         przeszkodach     małżeńskich          między       wyżej wymienionymi, w sumieniu zobowiązany jest o tym zgłosić ks. proboszczowi).

 

Brak możliwości komentowania