XXII Niedziela Zwykła – 3 IX 2018

Ogłoszenia Duszpasterskie

 XXII Niedziela Zwykła – 02 09 2018

   Dzisiaj –  – Ks. Neoprezbiter Marcin nasz wikariusz  głosi Słowo Boże oraz udziela błogosławieństwo prymicyjne  

  • o godz.9.00 Msza św. w intencji Działkowiczów Ogródków Działkowych im. T. Kościuszki
  • o godz.10.30 Msza św. w intencji Spółdzielni mieszkaniowej „Przyszłość”
  • o godz.13.15 – Msza św. chrzcielna
  • o godz.16.00 – nabożeństwo dziękczynne za tegoroczną pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, a po nim w auli spotkanie dla tegorocznych pątników oraz zmiana tajemnic różańcowych
  • o godz.16.30 – spotkanie franciszkańskiej rodziny.

Sakrament pokuty przed każdą Mszą Św. W piątek i sobotę od godz. 17.00.

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego dzieci szkół podstawowych zapraszamy na Mszę św. szkolną jutro w poniedziałek 4 września o g.

17.00. Po Mszy św. będzie udzielone błogosławieństwo dla uczniów klas pierwszych.      Spotkanie katechetek i katechetów w poniedziałek o godz. 18.00/ po Mszy św. szkolnej/

W I czwartek o godz. 17.00 Godzina św. oraz spotkanie Wspólnoty Sychar.

Kancelaria parafialna wraca do zwykłych godzin urzędowania. 
Od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-11.00, 16.00-18.00,  w sobotę od 9.00-10.00, w niedziele i święta kancelaria jest nieczynna

W  I piątek o godz. 9.00 Msza św. pierwszo-piątkowa w intencji czcicieli Bożego Serca.  Młodzież przygotowującą się do bierzmowania, a więc uczniów klas szóstych, siódmych, ósmych oraz gimnazjalnych zapraszamy w piątek 7 września  na Mszę św. o godz. 19.30.  Informujemy, iż Uroczystość I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 26 maja 2019 r. o 10.30. Rocznica I komunii św. – 02 czerwca 2019

W sobotę 15 września organizujemy wyjazd na Wielkie obchody Kalwaryjskie na Górę św. Anny. Wyjazd o godz. 5.00 sprzed naszego kościoła. Koszt przejazdu 30 zł. Zapisy w kancelarii.

          W przyszłą niedzielę:  rozpoczynamy VIII Tydzień Wychowania. Jego tematyka będzie nawiązywać do hasła, mającego się rozpocząć już za miesiąc w Rzymie, 15. Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów: Młodzież, wiara i rozeznanie powołania.

  • o godz. 10.30 Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony – od mieszkańców Gotartowa
  • o 13.15 – Msza św. w int. rocznych dzieci i ich rodzin – o 16.00 – nieszpory niedzielne

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego, a przed kościołem zbiórka Caritas na obiady szkolne dla dzieci  z najuboższych rodzin. W przyszłą niedzielę kolekta na bieżące płatności parafii; przed kościołem zbiórka na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego. Bóg zapłać na wszystkie ofiary na cele kościelne.

Od 3 września Msze św. w Klasztorze będą sprawowane w tygodniu o 6.45, a w niedzielę o 9.30

 

 

W ramach inicjatywy „Parafia z kulturą” zapraszamy na pierwszy w nowym sezonie wyjazd na koncert: „Klasyka wiedeńska” do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Wyjazd 29.09, o godz. 14.30. koszt 100zł, zapisy i wpłaty do 10.09, w kancelarii parafialnej.

 

„Caritas” informuje, iż : 

  • biuro i magazyn odzieży zawiesza działalność ze względu na utylizację starej odzieży. Dalsza działalność jest pod znakiem zapytania.
  • do Klubu Seniora zapraszamy w czwartek – 6 września na godz. 15.00
  • porady prawne będą udzielane w każdą środę –  od 5 września od godz. 18.00

 

 Na nowy rok szkolny/katechetyczny 2018/2019 – życzę pracownikom  szkół: dyrekcjom, nauczycielom, katechetom, wychowawcom; rodzicom – błogosławieństwa Bożego, darów Ducha św., zdrowia, cierpliwości i wzajemnego zrozumienia, dobrej współpracy, a uczniom wiele wspaniałych ocen – proboszcz ks. Hubert

 

 

 

Zapowiedź II

1.Maciej Buła – Kluczbork oraz Anna Nieświec  – Bąków  2.Cyprian Godek – Wrocław oraz Anna Woś – Wrocław

 

Zapowiedź III

1.Jakub Grygorcewicz   – Byczyna oraz Beata Łęgowy   -Byczyna

2.Jakub Paluch oraz Żaneta zd. Michulec  – Kluczbork

3.Kajetan Zemrzycki oraz Iwona  zd.Kułakowska – Opole

 

(Ktokolwiek wiedziałby o istniejących przeszkodach małżeńskich między wyżej wymienionymi, w sumieniu zobowiązany jest o tym zgłosić ks. proboszczowi)

Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie Parafii Rzymskokatolickiej pw. Najśw. Serca Pana Jezusa umieszczone zostały  za zgoda osób, których dane dotyczą.

 

Brak możliwości komentowania