XXII Niedziela Zwykła – 9 IX 2018

Ogłoszenia duszpasterskie  XXIII Niedziela Zwykła 09 09 2018

 „Bóg Zapłać” parafianom z Gotartowa za organizację Dożynek. Rolnikom życzymy Obfitych Łask Bożych oraz Błogosławieństwa w życiu Rodzinnym i na polu podczas prac rolnych.

Dzisiaj:   –  o godz. 11.00 ODPUST W CHOCIANOWICACH.

  • o godz.13.15 – Msza św. w int. rocznych dzieci i ich rodzin
  • o godz. 16.00 – nieszpory maryjne z Aktem poświęcenia niepokalanemu sercu Maryi Okazja do Sakramentu pokuty przed każdą Mszą Św. W piątek i sobotę od godz.17.00.

 W dniach od 09 do 15 września w Kościele w Polsce będzie trwać Tydzień WychowaniaW tym tygodniu przypadają również Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.  

W czwartek odmawiamy Różaniec Fatimski o g. 6.00, 12.00, 18.30 po Mszy św. oraz 20.00 na Nabożeństwie Fatimskim z procesją ze świecami.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby rozwijać swój talent muzyczny i chwalić Pana Boga śpiewem na próby naszego Chóru parafialnego Corda-Cordi w każdą środę o godz. 18.30 do salki nr13. Pierwsza próba organizacyjna w środę 12 września. Osobom zainteresowanym oraz mającym jakiekolwiek pytania wszelkich informacji udziela Pani Organistka – Dyrygent Chóru.

W czwartek o g. 17.00 zapraszamy dzieci szkół podstawowych na Mszę św. szkolną, obowiązkowo klasy trzecie szkoły podstawowej. 

W sobotę o godz. 10.00 pierwsze spotkanie Dzieci Maryi – Marianek w salce.  Od piątku do niedzieli na Górze św. Anny Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego z obchodami kalwaryjskimi .

W sobotę 15 września organizujemy wspólnie z Parafią Matki Bożej wyjazd na obchody Kalwaryjskie na Górę św. Anny. Wyjazd o 5.00. Koszt przejazdu 30 zł. Zapisy w kancelarii.  W przyszłą niedzielę: – o godz. 10.30 – Msza św. w int. małżeństw obchodzących rocznice i jubileusze małżeństwa. Zgłoszenia w kancelarii

  • o godz. 16.00 – nieszpory niedzielne oraz spotkanie Apostolatu Maryjnego, a także Kresowian i Sympatyków

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące płatności parafii, a za tydzień na remonty obiektów diecezjalnych oraz  konserwację zabytków sakralnych. Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Dziś przed kościołem zbiórka na Wydział Teologiczny w Opolu.

W środę 26 września Parafia organizuje Pielgrzymkę do Lichenia, koszt 50 zł, wyjazd o g. 5.00

  • w sobotę 6 października Caritas organizuje Pielgrzymkę do Sanktuarium św.

Jadwigi w Trzebnicy, wyjazd o g. 6.30

  • w sobotę 20 października jesienna Pielgrzymka parafian z Kluczborka na Jasną Górę, koszt 25 zł wyjazd o g. 7.00. Zapisy chętnych na pielgrzymki w kancelarii.

Zachęcamy do nabycia i czytania czasopism katolickich: Gość Niedzielny i Niedziela, a także  Kalendarzy misyjnych oraz diecezjalnych z ofiarą przeznaczoną na Dom Matki i Dziecka w Opolu w cenie 7 złotych

Spotkanie  rodziców i dzieci klas trzecich, które przystąpią do I Komunii Świętej odbędzie się w kościele w niedzielę 30 września o g. 16.30.

 

 

Zapowiedź I

1.Jacek Zalewski    – Bogacica oraz Izabela Kaszewska    -Kluczbork

 

Zapowiedź III

1.Maciej Buła – Kluczbork oraz Anna Nieświec  – Bąków  2.Cyprian Godek – Wrocław oraz Anna Woś – Wrocław

 

 

(Ktokolwiek wiedziałby o istniejących przeszkodach małżeńskich między wyżej wymienionymi, w sumieniu zobowiązany jest o tym zgłosić ks. proboszczowi)

Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie Parafii Rzymskokatolickiej pw. Najśw. Serca Pana Jezusa umieszczone zostały  za zgoda osób, których dane dotyczą.

 

Brak możliwości komentowania