XXIII Niedziela Zwykła – 10 IX 2017

Ogłoszenia duszpasterskie  XXIII Niedziela Zwykła 10 09 2017

 „Bóg Zapłać” Radzie Sołeckiej i parafianom z Gotartowa za organizację Dożynek. Rolnikom życzymy Obfitych Łask Bożych oraz Błogosławieństwa w życiu Rodzinnym i na polu podczas prac rolnych. Dzisiaj:   –  o godz. 11.00 ODPUST W CHOCIANOWICACH.

–   o godz.13.15 – Msza św. w int. rocznych dzieci i ich rodzin

–   o godz. 15.00 – Msza św.  z udziałem Effathy

–   o 16.00 – nieszpory maryjne z Aktem poświęcenia niepokalanemu sercu Maryi naszej Parafii i naszych Rodzin.

Okazja do Sakramentu pokuty przed każdą Mszą Św. W piątek i sobotę od godz.

17.00.

 W dniach od 10 do 17 września w Kościele w Polsce będzie trwać Tydzień WychowaniaW tym tygodniu przypadają również Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. 

We wtorek 12 września o godz. 18.30 organizatorzy akcji „Warto być zdrowym” zapraszają do salki na bezpłatne spotkanie dotyczące skutecznego leczenia stawów, kręgosłupa, nadciśnienia, cukrzycy i innych chorób. Zaproszenia są wyłożone przy wyjściu z kościoła.

W środę odmawiamy Różaniec Fatimski o g. 6.00, 12.00, 17.30  i 20.00 na Nabożeństwie Fatimskim z procesją ze świecami.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby rozwijać swój talent muzyczny i chwalić Pana Boga śpiewem na próby naszego Chóru parafialnego CordaCordi w każdą środę o godz. 18.30 do salki nr13. Pierwsza próba organizacyjna w środę 13 września.

W czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, uroczystość patronalna katedry opolskiej

W czwartek o g. 17.00 zapraszamy dzieci szkół podstawowych na Mszę św. szkolną, obowiązkowo klasy trzecie szkoły podstawowej.  

Od czwartku do niedzieli na Górze św. Anny Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego z obchodami kalwaryjskimi .

W sobotę 16 września organizujemy wspólnie z Parafią Matki Bożej wyjazd na Wielkie obchody Kalwaryjskie na Górę św. Anny. Wyjazd o 5.00. Koszt przejazdu 25 zł. Zapisy w kancelarii.

W sobotę  16 WRZEŚNIA Pielgrzymka Narodów do Maria Hilf k. Zlatych Hor

W przyszłą niedzielę: – o godz. 10.30 – Msza św. w int. małżeństw obchodzących rocznice i jubileusze małżeństwa. Zgłoszenia w kancelarii – o godz. 16.00 – nieszpory niedzielne oraz spotkanie Apostolatu Maryjnego, także  Kresowian i Sympatyków

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące płatności parafii, a za tydzień na opał. Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Dziś przed kościołem zbiórka na Wydział Teologiczny w Opolu.

Dnia 30 września Parafia organizuje Pielgrzymkę do Torunia. Wyjazd o godz. 5.00.

Koszt:  50 – 80 zł, w zależności od liczby uczestników.

 

 

 

 

Zapowiedź I

1.Kamil Andrysz  – Kluczbork oraz Katarzyna Kupijaj   –Kluczbork 2.Michał Gadziński  – Brzeg oraz Hanna Młynarczyk – Kluczbork

 

Zapowiedź II

1..Robert Gadomski oraz Angelika Pluta – Biskupice

 (Ktokolwiek wiedziałby o istniejących przeszkodach małżeńskich między wyżej wymienionymi, w sumieniu zobowiązany jest o tym zgłosić ks. proboszczowi).

 

Brak możliwości komentowania