XXIV Niedziela Zwykła – 16 IX 2018

Ogłoszenia duszpasterskie   XXIV Niedziela Zwykła 16 09 2018

Dzisiaj: – o godz. 10.30 – Msza św. w int. małżeństw obchodzących rocznice i jubileusze  – o godz. 12.00 – Msza św. dla dzieci

  • o godz. 16.00 – nieszpory niedzielne oraz spotkanie Apostolatu Maryjnego i  spotkanie Kresowian oraz sympatyków w Auli

Okazja do Sakramentu pokuty przed każdą Mszą Św.W piątek i sobotę od godz. 17.00.

W środę od g. 19.00 do 21.00 w kościele MB WW czuwanie modlitewne w intencji życia poczętego i rodzin.

W czwartek o g. 17.00 zapraszamy dzieci szkół podstawowych na Mszę św. szkolną, obowiązkowo klasy trzecie szkoły podstawowej.  

Spotkanie rodziców i dzieci klas trzecich, które przystąpią do I Komunii Świętej odbędzie się w kościele za dwa tygodnie, tj. w niedzielę 30 września o g. 16.30. W przyszłą niedzielę:  – o godz. 10.30 Msza św. w int. + śp. Ks. Radcy Franciszka Drendy z racji urodzin

  • o godz. 13.00 Msza św. w intencji sprawnych inaczej
  • o godz. 16.00 Koncert „Bóg się mamo nie pomylił” w wykonaniu ks. bp. Antoniego Długosza oraz Ks. Jana Kałdona Proboszcza Parafii w Strojcu dla kluczborskiego hospicjum  św. Ojca Pio. Podczas koncertu będą zbierane datki na budujące się hospicjum stacjonarne w Smardach Górnych. Wstęp wolny.

Rozpoczynamy  Akcję społecznego poparcia dla uzyskania finansowania z NFZ dla OIOM-u i NEUROCHIRURGII w Kluczborku. Dostępne są ulotki wyłożone na stoliku przy wyjściu oraz karty do podpisu przez zainteresowanych, które złożymy do skrzyni 23 września podczas każdej Mszy św.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące płatności Parafii, a za tydzień na budowę kościołów w diecezji opolskiej i obiektów sakralnych.. „Bóg zapłać”  za wszystkie ofiary. Zachęcamy do nabycia Kalendarzy misyjnych oraz diecezjalnych z ofiarą przeznaczoną na Dom Matki i Dziecka w Opolu w cenie 7 złotych

 

W środę 26 września Parafia organizuje Pielgrzymkę do Lichenia, koszt 50 zł,
wyjazd o g. 5.00

–    w sobotę 6 października Caritas organizuje Pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy, koszt 30 zł, wyjazd o g. 6.30

–    w sobotę 20 października jesienna Pielgrzymka parafian z Kluczborka na Jasną Górę, koszt 25 zł wyjazd o g. 7.00. Zapisy chętnych na pielgrzymki w kancelarii.

     
Ponownie serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby rozwijać
swój talent muzyczny i chwalić Pana Boga śpiewem na próby naszego Chóru parafialnego Corda-Cordi w każdą środę o godz. 18.30 do salki nr13. Osobom zainteresowanym wszelkich informacji udziela Pani Organistka  Agata – Dyrygent Chóru.

Caritas informuje, iż:  MAGAZYN ODZIEŻY ZOSTAŁ ZAMKNIĘTY, Biuro Caritasu jest czynne w poniedziałki o godz. 16.30, Radca Prawny przyjmuje w każdą środę od godz.

18.00 w Kancelarii parafialnej, a Poradnia Logopedyczna czynna będzie w październiku.

 

Zapowiedź I

1.Kacper Płotnicki – Wrocław oraz Monika Duda – Wrocław

2.Damian Pisula – Kluczbork oraz Małgorzata Wojtasik – Kluczbork Zapowiedź II

1.Jacek Zalewski    – Bogacica oraz Izabela Kaszewska    -Kluczbork

 

(Ktokolwiek wiedziałby o istniejących przeszkodach małżeńskich między wyżej wymienionymi, w sumieniu zobowiązany jest o tym zgłosić ks. proboszczowi)

Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie Parafii Rzymskokatolickiej pw. Najśw. Serca Pana Jezusa umieszczone zostały  za zgoda osób, których dane dotyczą.

 

Brak możliwości komentowania