XXVI Niedziela Zwykła – 01 X 2017

Ogłoszenia duszpasterskie   XXVI Niedziela Zwykła 01 10 2017

  Dzisiaj– o 12.00 – Msza św. dla dzieci  – o godz. 13.15 – Msza św. chrzcielna

–  o godz.16.00 – nabożeństwo różańcowe oraz zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie

FZŚ

–  o 16.30 – spotkanie rodziców i dzieci klas III, które przystąpią do I Komunii w celu przedstawienia planu zajęć , a w auli o godz.17.00  Firma Opus, która szyje stroje komunijne – przedstawi swoją ofertę

  Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne na spotkanie do salek w poniedziałek lub wtorek na godz. 16.15 lub 17.00

Od dzisiaj rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. W tygodniu

odmawiamy różaniec o godz. 18.00 a w niedzielę o 16.00

W poniedziałek spotkanie Grupy „Komunia i Wyzwolenie” prowadzonej przez Ks. Waldemara Przyklenka .

Kandydaci do bierzmowania z klasy III gimnazjum mają spotkanie w poniedziałek 02 października  wg ustalonego planu”

Spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowanie z klas 6 i 7 szkoły podstawowej odbędzie się we wtorek, 3 października, o godz. 19.00 w kościele przy NSPJ.  

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. 

W czwartek zapraszamy na godz. 17.00 – Godzina Święta i okazja do spowiedzi miesięcznej dla dzieci oraz spotkanie Wspólnoty SYCHAR

Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą św. W piątek i sobotę od. godz. 17.00

W pierwszy piątek miesiąca o godz. 9.00 Msza św. ku czci Bożego Serca, a o 19.30 Msza św. z udziałem Wspólnoty Effatha

W sobotę o godz. 6.30 Msza św. ku Czci Niepokalanego Serca Maryji w int. wspólnot parafialnych. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych. Prosimy o zgłoszenie w kancelarii bądź telefonicznie wszystkich chorych, nawet tych z listy stałej.

W sobotę 07 października  wyjazd na Pielgrzymkę Caritas Diecezji Opolskiej, wolontariuszy i pielęgniarek do Sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy. Zapisy w kancelarii. W sobotę 21 października Pielgrzymka obu parafii z Kluczborka na Jasną Górę, koszt 30 zł, wyjazd o godz. 7.00. Zapisy w kancelarii.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego w Opolu, za tydzień na energię elektryczną. Bóg zapłać za  wszelkie ofiary na cele kościelne.

Za tydzień: – przypada XVII Dzień Papieski „Idźmy naprzód z nadzieją”, przed kościołem przeprowadzona będzie zbiórka na Fundację Nowego Tysiąclecia wspierającą uczące się dzieci i młodzież z ubogich rodzin. Przed kościołem młodzież ze Szkolnego Koła Caritas będzie rozprowadzać Kluczborskie Kremówki Papieskie, ewentualny dochód przeznaczony jest na cele charytatywne naszej parafii.

–  o 13.15 Msza św. dla dzieci rocznych – o 16.00 nabożeństwo różańcowe  oraz czuwanie ZHR przy św. Janie Pawle II

Caritas informuje, iż: – od poniedziałku 2 października, działalność wznawia

Poradnia Logopedyczna

–  radca prawny udziela porad w środy od godz. 18.00 w kancelarii  

–  w czwartek o godz. 15.00 – spotkanie Klubu  Seniora 

Trwają i dobiegają już końca prace konserwatorskie pomnika oraz płyty nagrobnej śp. Ks. Radcy – Proboszcza Franciszka Drendy. W kosztach uczestniczy Urząd Miasta, Rodzina i nasza Parafia. Kto zechce uczestniczyć w tym przedsięwzięciu może dokonać wpłaty: na drugie konto parafialne z dopiskiem „Pomnik  śp. Ks. Radcy Franciszka Drendy” lub w kancelarii do księgi Pamiątkowej – Ofiarodawców. Numer konta parafialnego : 47 8876 0009 0030 0429 2000 0012. Za wszelkie ofiary w imieniu Rodziny Parafii składam serdeczny „Bóg Zapłać”

Już dziś zapraszamy na:   FILMOWE   REKOLEKCJE   EWANGELIZACYJNE,  które odbędą się w naszej parafii od 15 do 17 października. W tym czasie odbędą się projekcje niezwykle poruszających filmów:

  1. „Ja Jestem”             –                 15     października      (niedziela) godz.         19:30

(Po projekcji adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie)

  1. „Ufam Tobie”       –        16     października      (poniedziałek)   godz. 19:00

(Po projekcji modlitwa zawierzenia się Jezusowi Miłosiernemu)

  1. „13.Dzień – Fatima” – 17 października (wtorek) godz. 19:00

(Po projekcji Akt Oddania się Matce Bożej)

W tym czasie będziemy także gościć p. Benona Wylegałę założyciela Filmowego Ruchu Ewangelizacyjnego z Bielska-Białej, który  poprowadzi spotkania ewangelizacyjne i złoży swoje świadectwo wiary.

(W czasie filmowych rekolekcji istnieje możliwość, by zaopatrzyć się w wartościowe filmy ewangelizacyjne.)    ZAPRASZAMY 

W związku z przejściem na emeryturę Pana Mieczysława Perdka składamy wyrazy podziękowania za długoletnią pracę, która wyróżniała się obowiązkowością, solidnością, kompetencją i zaangażowaniem na rzecz naszej Parafii. Życzymy Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej w życiu osobistym i wszelkiej pomyślności, zdrowia, szczęścia rodzinnego w nowym etapie życia.

 

 

Zapowiedź I

1.Kalis Karol i Barbara zd. Oportowska   –Kluczbork

 (Ktokolwiek        wiedziałby o       istniejących         przeszkodach     małżeńskich          między       wyżej wymienionymi, w sumieniu zobowiązany jest o tym zgłosić ks. proboszczowi).

 

Brak możliwości komentowania