Ministranci

 

Liturgiczna Służba Ołtarza to ministranci i lektorzy.

Głównym zadaniem tej wspólnoty jest służenie Bogu przy ołtarzu.

Patronem Liturgicznej Służby Ołtarza jest św. Dominik Savio.

     Nasza służba wymaga odpowiedzialności, ale daje równie dużo radości. Czytamy Słowo Boże, nosimy dary do ołtarza, zapalamy świece, dzwonimy dzwonkami, czy też chodzimy do Komunii Św. z patenami. Każdy więc ma jakieś zadanie, które powinien spełnić.

     Każdy kandydat na ministranta ubiera się w żółtą szatę przepasaną paskiem. Każdy ministrant zaś ubiera się w dwuczęściową sułtankę koloru według okresu liturgicznego i białą komżę. Lektor natomiast ubiera się w białą albę.

      Kandydatem może zostać każdy kto przystąpił do I Komunii Św. (za zgodą księdza opiekuna, może zostać nim rok wcześniej). Przyszły kandydat powinien się wyróżniać nienagannym zachowaniem, być miłym i koleżeńskim w stosunku do kolegów, rodziców, nauczycieli, a także uczęszczać na lekcje Religi. Ministrantem zostaje kandydat, który przez okres około roku zostaje przygotowany do służby Bogu i Kościołowi. Lektorem może zostać każdy ministrant, który ukończył kurs lektorski.

     Uczestniczymy w różnych wycieczkach, pielgrzymkach. Co roku (w Wielki Czwartek) jeździmy do Katedry Opolskiej na Mszę Krzyżma, którą celebruje nasz ks. Bp. Andrzej Czaja. Organizujemy turnieje piłkarskie, ogniska, grille. Mamy do dyspozycji salkę przy parafii, w której możemy grać w tenisa stołowego i piłkarzyki.

     Obecnie grupa liczy około 60 członków, a opiekunem jest ks. Łukasz Waligóra.

Zbiórki odbywają się w soboty o godzinie 10:00 w naszym kościele.

Jeśli chcesz zostać ministrantem, przyjdź, czekamy na Ciebie.

Brak możliwości komentowania