AKTUALNE INFORMACJE

AKTUALNE INFORMACJE

W związku z wytycznymi biskupa opolskiego oraz decyzjami duszpasterzy parafii informujemy:

1. Msze Święte i nabożeństwa:

➡️W celebracjach w kościele może uczestniczyć jedynie 5 osób! W pierwszej kolejności mogą to być osoby związane z intencją mszy świętej.
➡️Porządek mszy świętych i nabożeństw pozostaje bez zmian
➡️Codzienie w kościele trwać będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, w godz. 15.00 – 17.45. Zachęcamy do odwiedzania kościoła, lecz liczba osób znajdujących się w kościele nie może przekraczać 5
➡️Nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej będą odbywać się bez zmian godzinowych lecz PRZY ZAMKNĘTYCH DZWIACH KOŚCIOŁA. Można w nich uczestniczyć TYLKO za pośrednictwem mediów
➡️Wszystkie nabożeństwa transmitowane są za pośrednictwem lokalnej telewizji kablowej oraz na YouTube (kanał „Promedia Kluczbork)

2. Spowiedź święta
➡️Nie ma możliwości skorzystania z sakramentu spowiedzi poza wcześniejszym umówieniem się bezpośrednio z kapłanem
➡️Spowiedź „przedświąteczna” nie będzie organizowana. Zachęca się wiernych do „wzbudzenia aktu żalu doskonałego” (o szczegółach będziemy jeszcze informować)

3. Odwiedziny chorych
➡️Kapłani mogą odwiedzić chorych z komunią świętą i namaszczeniem tylko w niebezpieczeństwie śmierci
➡️Zawieszona zostaje posługa nadzwyczajnych szafarzy komunii świętej

4. Triduum Paschalne
➡️Obrzędy Triduum Paschalnego odbywać się będą praktycznie bez udziału wiernych, szczegółowe informacje będziemy podawali w najbliższym czasie. Nie będzie błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny.

5. I komunia święta i bierzmowania
➡️I komunia święta odbędzie się w NIEDZIELĘ 4 PAŹDZIERNIKA
➡️Termin bierzmowania podany będzie po ustaleniu daty z księdze biskupem (termin nie wcześniej niż wrzesień 2020)

Prosimy Was o modlitwę za nas duszpasterzy, którzy mimo, ze w ograniczonym kontakcie chcemy być w tych trudnych chwilach blisko Was!

Zachęcamy do udziału w transmisjach a także do wspólnej duchowej łączności w czasie Koronki do Miłosierdzia Bożego, codziennie o godz. 21.30