Galeria

Niedziela Zmartwychwstania. Poranna msza święta z procesją.

Poranna msza święta w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, połączona z procesją z Najświętszym Sakramentem i symbolami Zmartwychwstałego Pana Jezusa, została odprawiona w naszym kościele o godz. 5.45

Dodano: 22 kwietnia 2019 o 10:11 // Zdjęć: 81 // Zobacz na facebooku

Wigilia Paschalna z procesją rezurekcyjną

Uroczystą Mszą Wigilii Paschalnej rozpoczęliśmy obchód Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Pierwszy raz w historii parafii zakończyliśmy ją procesją rezurekcyjną.

Dodano: 20 kwietnia 2019 o 21:50 // Zdjęć: 195 // Zobacz na facebooku

Wielka Sobota. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny.

Tradycyjnie w wielkosobotnie przedpołudnie, wierni gromadzą się w kościele by podczas adoracji Pana Jezusa w Bożym Grobie, dokonał się akt błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny. Ofiarowane dary, mają stać się symbolem wiary i oddania wobec Zmartwychwstałego Pana.

Dodano: 20 kwietnia 2019 o 13:33 // Zdjęć: 24 // Zobacz na facebooku

Wielki Piątek. Liturgia Męki Pańskiej

W naszym kościele sprawowana była Liturgia Męki Pańskiej. Odśpiewanie Pasji, Adoracja Krzyża, Procesja do Bożego Grobu, to elementy liturgii przypominające nam o wielkim dziele zbawienia dokonanym przez Jezusa.

Dodano: 19 kwietnia 2019 o 20:31 // Zdjęć: 140 // Zobacz na facebooku

Wielki Czwartek. Msza Wieczerzy Pańskiej

W naszym kościele sprawowana była Msza Wieczerzy Pańskiej, na piątkę wieczerzy, którą Jezus przeżył wraz z swoimi uczniami. Podczas liturgii, pierwszy raz w naszej parafii, odbył się obrzęd MANDATUM - czyli obmycia nóg, dwunastu mężczyznom, symbolizującym osoby apostołów. Po liturgii, Najświętszy Sakrament został przeniesiony do ciemnicy.

Dodano: 19 kwietnia 2019 o 08:34 // Zdjęć: 182 // Zobacz na facebooku

Rekolekcje szkolne. Dzień trzeci.

W trzecim dniu rekolekcji szkolnych. uczniowie klas I-VIII uczestniczyły we mszy świętej zamykającej czas rekolekcji. W homilii ks. Łukasz, mówił o wolności, którą daje nam Duch Święty, czego wyrazem było symboliczne wypuszczenie w niebo trzech białych gołąbków, co stało się wielką atrakcją i radością dla zgromadzonych dzieciaków.

Dodano: 13 kwietnia 2019 o 07:19 // Zdjęć: 62 // Zobacz na facebooku

Rekolekcje szkolne. Dzień drugi.

Drugi dzień szkolnych rekolekcji wielkopostnych upłynął pod znakiem rozważania męki i śmierci Pana Jezusa. Razem z dziećmi modliliśmy się podczas Drogi Krzyżowej. Był to również czas by skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Ważnym wydarzeniem było to zwłaszcza dla dzieci z klas III, gdyż w tym dniu po raz pierwszy przystąpiły do tego sakramentu.

Dodano: 10 kwietnia 2019 o 06:11 // Zdjęć: 92 // Zobacz na facebooku

Rekolekcje szkolne. Dzień pierwszy.

Trwają w naszej parafii rekolekcje szkolne dla szkół podstawowych. Przez trzy dni, uczniowie w trzech grupach: I-III, IV-VI, VII-VIII poznają osobę Ducha Świętego i Jego działania w Kościele i w życiu każdego człowieka. W pierwszym dniu pełnym śpiewu, tańca i radości, dzieci usłyszały konferencję o Duchu Świętym i Jego trzech symbolach: wodzie, ogniu i wietrze.

Dodano: 8 kwietnia 2019 o 13:20 // Zdjęć: 63 // Zobacz na facebooku

Ustanowienie nowych lektorów!

W 5. niedzielę Wielkiego Postu, podczas mszy świętej o godz. 12.00, ksiądz Łukasz, jako opiekun Liturgicznej Służby Ołtarza, ustanowił sześciu nowych lektorów. Kacper, Dominik, Kacper, Szymon, Jakub i Dawid, będą odtąd wykonywali czytania w czasie liturgii, zwłaszcza mszy świętej. Gratulujemy wyróżnienia i życzymy gorliwości w podejmowaniu nowych zadań.

Dodano: 7 kwietnia 2019 o 12:01 // Zdjęć: 55 // Zobacz na facebooku

Tęsknoty Boga. Rekolekcje wielkopostne

W naszej parafii w dniach 31.03-03.04 odbyły się rekolekcje wielkopostne. Prowadził je ks. Eugeniusz Ploch. Po mszy świętej z ostatnią nauką rekolekcyjną członkowie Rady Parafialnej w imieniu całej wspólnoty podziękowali ks. Eugeniuszowi za wygłoszone rekolekcje.

Dodano: 3 kwietnia 2019 o 19:28 // Zdjęć: 0 // Zobacz na facebooku

Rejonowe Spotkanie Młodzieży

W ostatni piątek karnawału, ponad 200 młodych z dekanatów: Gorzów Śląski, Zagwiździe, Olesno, Zawadzkie i Kluczbork, wzięło udział w Rejonowym Spotkaniu Młodzieży. Wydarzenie zorganizowane przez ks. Bogusława było okazją do wspólnej modlitwy młodych, wspólnego spotkania i skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed Wielkim Postem.

Dodano: 2 marca 2019 o 16:47 // Zdjęć: 40 // Zobacz na facebooku

Nasi parafianie na pielgrzymce po Włoszech

W dniach 3-9 lutego parafia MBWW w Kluczborku zorganizowała pielgrzymkę do Włoch. W ponad 50 osobowej grupie znaleźli się i nasi parafianie wraz z ks. Łukaszem. Piękna pogoda i cudowne miejsca: Padwa, Asyż, Rzym i Wenecja. W programie nie zabrakło również audiencji Ojca Świętego Franciszka, którego udało się uchwycić na zdjęciach.

Dodano: 11 lutego 2019 o 16:23 // Zdjęć: 41 // Zobacz na facebooku

Ministranckie ferie

Kolęda już za nami. Ferie trwają. Korzystając z chwili wolnego czasu, część naszych ministrantów, wraz z ks. Łukaszem uciekło z Kluczborka by poskakać trochę na trampolinach i zażyć trochę szalonego odpoczynku w aquaparku. Zmęczeni i szczęśliwi zarazem.

Dodano: 1 lutego 2019 o 07:15 // Zdjęć: 15 // Zobacz na facebooku

Objawienie Pańskie. Msza święta urodzinowa ks. Łukasza

W uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) w naszym kościele ks. Łukasz celebrował mszę świętą z okazji swoich 28. urodzin. Przed końcem Eucharystii przedstawiciele różnych wspólnot parafialnych złożyli ks. Łukaszowi życzenia.

Dodano: 6 stycznia 2019 o 20:40 // Zdjęć: 86 // Zobacz na facebooku

Święto świętych młodzianków.

W liturgiczne święto śś. Młodzianków, 28 grudnia, w naszym kościele ksiądz proboszcz przewodniczył mszy świętej w int. dzieci naszej parafii. Na jej zakończenie księża udzielili specjalnego błogosławieństwa dzieciom, a każde z nich otrzymało słodki upominek.

Dodano: 28 grudnia 2018 o 09:00 // Zdjęć: 32 // Zobacz na facebooku

Pasterka o północy

Tradycyjna "pasterka" pod przewodnictwem ks. Proboszcza odbyła się w wtorek 25 XII o północy.

Dodano: 25 grudnia 2018 o 16:16 // Zdjęć: 52 // Zobacz na facebooku

Msza pasterska godz. 22.00

W wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego, o godz. 22.00 została odprawiona w naszym kościele msza święta tzw. "pasterka". Tłumy wiernych uczestniczyło w eucharystii, której przewodniczył ks. Proboszcz.

Dodano: 25 grudnia 2018 o 16:08 // Zdjęć: 54 // Zobacz na facebooku

Mikołajkowo-wigilijne spotkanie Ministrantów i ich rodziców.

W niedzielne popołudnie nasza aula wypełniła się radością, życzliwością i wigilijnym klimatem. Liturgiczna Służba Ołtarza wraz z rodzicami i rodzeństwem wspólnie przeżywała swoją "wigilię". Nie zabrakło także odwiedzin św. Mikołaja.

Dodano: 10 grudnia 2018 o 14:42 // Zdjęć: 33 // Zobacz na facebooku

Urodziny ks. Marcina Fikusa - msza święta.

W niedzielę 09.12 o godz. 15.00 odprawiona została msza święta w int. ks. Marcina Fikusa z okazji urodzin.

Dodano: 10 grudnia 2018 o 14:21 // Zdjęć: 45 // Zobacz na facebooku

Święto Marianek - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Podczas mszy świętej o godz. 12.00 Marianki naszej parafii odnowiły swoje ślubowania i na nowo oddały się pod opiekę Niepokalanej. Godzina łaski dla świata!

Dodano: 8 grudnia 2018 o 12:56 // Zdjęć: 55 // Zobacz na facebooku

Roraty z św. Mikołajem

Podczas mszy roratniej nasze dzieci odwiedził św. Mikołaj, przynosząc każdemu dziecku słodki upominek. Prosił również by dzieci modliły się za swoich rodziców, wychowawców i księży, oraz by potrafili dzielić się z innymi tym co mają.

Dodano: 6 grudnia 2018 o 18:42 // Zdjęć: 47 // Zobacz na facebooku