Galeria

Uroczystość Bożego Ciała. Procesja

Po uroczystej Eucharystii w uroczystość Bożego Ciała, wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem po ulicach naszej parafii.

Dodano: 20 czerwca 2019 o 12:11 // Zdjęć: 188 // Zobacz na facebooku

Uroczystość Bożego Ciała. Msza Święta.

W uroczystość Bożego Ciała, o godz. 09.00 sprawowana była msza święta, której przewodniczył ks. Proboszcz a homilię wygłosił ks. Łukasz. Eucharystia zgromadziła tłumy wiernych. Po Eucharystii wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy.

Dodano: 20 czerwca 2019 o 12:01 // Zdjęć: 55 // Zobacz na facebooku

Ministranci kończą kolejny rok formacji i służby!

W sobotę 15 czerwca wspólnota ministrancka naszej parafii podsumowała kolejny rok formacji i służby. Podczas pięknej mszy świętej dziękowaliśmy Panu Bogu wraz z ministrantami i ich rodzinami za kolejny rok pięknej i wzorowej służby przy ołtarzu. Ksiądz Łukasz wręczył dyplomy wyróżnionym w tym roku członkom wspólnoty. W czasie mszy świętej podziękowaliśmy również Andrzejowi Neumanowi za piękne 24 LATA SŁUŻBY!!! Po mszy świętej w radosnej atmosferze świętowaliśmy na ministranckim pikniku: grill, ciasteczka, kawka, herbatka, gry i zabawy! No i urodzinowy tort... bo urodziny miała nasza lektora - Ola. Piękny czas!

Dodano: 15 czerwca 2019 o 20:49 // Zdjęć: 82 // Zobacz na facebooku

Rocznica I komunii świętej

W uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (2.06) dzieci, które w zeszłym roku po raz pierwszy przyjęły komunię świętą, obchodziły rocznicę tego wydarzenia.

Dodano: 2 czerwca 2019 o 12:02 // Zdjęć: 65 // Zobacz na facebooku

Urodziny Księdza Proboszcza - msza święta

W piątek, 31 maja, podczas mszy świętej wieczornej, dziękowaliśmy Panu Bogu za życie i posługę ks. Huberta - naszego proboszcza, z okazji kolejnej rocznicy jego urodzin. Życzenia złożyli: *rada parafialna *marianki *ministranci *dzieci pierwszokomunijne *odnowa w Duchu Świętym

Dodano: 31 maja 2019 o 18:53 // Zdjęć: 70 // Zobacz na facebooku

Pierwsza komunia święta

W niedzielę, 26 maja, w naszej parafii miała miejsce uroczystość komunijna. Prawie pięćdziesięcioro dzieci po raz pierwszy przyjęło do serca Pana Jezusa w komunii świętej. (fot. p. Mariusz Mazurkiewicz)

Dodano: 28 maja 2019 o 13:51 // Zdjęć: 18 // Zobacz na facebooku

Eucharystia w int. zmarłego biskupa Jana Bagińskiego

W czwartek, 23 maja, w naszym kościele sprawowana była Msza Święta w int. śp. biskupa Jana Bagińskiego. Mszy przewodniczył ks. Proboszcz, a homilię zawierającą życiorys zmarłego biskupa wygłosił ks. Łukasz. Biskup Jan, był w latach 1976-1985 proboszczem, jedynej w tamtym czasie, parafii w Kluczborku.

Dodano: 23 maja 2019 o 21:23 // Zdjęć: 61 // Zobacz na facebooku

Ustanowienie nowych ministrantów

W Niedzielę Dobrego Pasterza, podczas mszy świętej o godz. 12.00, ks. Łukasz, wprowadził do służby dziewięcioro nowych ministrantów.

Dodano: 12 maja 2019 o 12:14 // Zdjęć: 75 // Zobacz na facebooku

Sakrament Bierzmowania

W czwartek, 09 maja, Ksiądz Biskup Rudolf Pierskała, udzielił młodzieży naszej parafii i naszego dekanatu sakramentu bierzmowania. Ponad 150 młodych ludzi, zostało umocnionych darami Ducha Świętego.

Dodano: 9 maja 2019 o 17:24 // Zdjęć: 120 // Zobacz na facebooku

Dzień Otwartych Drzwi w Seminarium Duchownym

Liturgiczna Służba Ołtarza oraz Marianki wybrali się wraz z s. Damaris i ks. Łukaszem do Opola, by uczestniczyć w Dniu Otwartych Drzwi naszego Seminarium Duchownego. W programie znalazło się: zwiedzanie seminarium, spotkanie w grupach wiekowych, msza święta, plenerowy obiad i radosna zabawa przy dźwiękach wygrywanych przez seminaryjny zespół muzyczny.

Dodano: 27 kwietnia 2019 o 12:46 // Zdjęć: 12 // Zobacz na facebooku

Niedziela Zmartwychwstania. Poranna msza święta z procesją.

Poranna msza święta w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, połączona z procesją z Najświętszym Sakramentem i symbolami Zmartwychwstałego Pana Jezusa, została odprawiona w naszym kościele o godz. 5.45

Dodano: 22 kwietnia 2019 o 10:11 // Zdjęć: 81 // Zobacz na facebooku

Wigilia Paschalna z procesją rezurekcyjną

Uroczystą Mszą Wigilii Paschalnej rozpoczęliśmy obchód Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Pierwszy raz w historii parafii zakończyliśmy ją procesją rezurekcyjną.

Dodano: 20 kwietnia 2019 o 21:50 // Zdjęć: 195 // Zobacz na facebooku

Wielka Sobota. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny.

Tradycyjnie w wielkosobotnie przedpołudnie, wierni gromadzą się w kościele by podczas adoracji Pana Jezusa w Bożym Grobie, dokonał się akt błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny. Ofiarowane dary, mają stać się symbolem wiary i oddania wobec Zmartwychwstałego Pana.

Dodano: 20 kwietnia 2019 o 13:33 // Zdjęć: 24 // Zobacz na facebooku

Wielki Piątek. Liturgia Męki Pańskiej

W naszym kościele sprawowana była Liturgia Męki Pańskiej. Odśpiewanie Pasji, Adoracja Krzyża, Procesja do Bożego Grobu, to elementy liturgii przypominające nam o wielkim dziele zbawienia dokonanym przez Jezusa.

Dodano: 19 kwietnia 2019 o 20:31 // Zdjęć: 140 // Zobacz na facebooku

Wielki Czwartek. Msza Wieczerzy Pańskiej

W naszym kościele sprawowana była Msza Wieczerzy Pańskiej, na piątkę wieczerzy, którą Jezus przeżył wraz z swoimi uczniami. Podczas liturgii, pierwszy raz w naszej parafii, odbył się obrzęd MANDATUM - czyli obmycia nóg, dwunastu mężczyznom, symbolizującym osoby apostołów. Po liturgii, Najświętszy Sakrament został przeniesiony do ciemnicy.

Dodano: 19 kwietnia 2019 o 08:34 // Zdjęć: 182 // Zobacz na facebooku

Rekolekcje szkolne. Dzień trzeci.

W trzecim dniu rekolekcji szkolnych. uczniowie klas I-VIII uczestniczyły we mszy świętej zamykającej czas rekolekcji. W homilii ks. Łukasz, mówił o wolności, którą daje nam Duch Święty, czego wyrazem było symboliczne wypuszczenie w niebo trzech białych gołąbków, co stało się wielką atrakcją i radością dla zgromadzonych dzieciaków.

Dodano: 13 kwietnia 2019 o 07:19 // Zdjęć: 62 // Zobacz na facebooku

Rekolekcje szkolne. Dzień drugi.

Drugi dzień szkolnych rekolekcji wielkopostnych upłynął pod znakiem rozważania męki i śmierci Pana Jezusa. Razem z dziećmi modliliśmy się podczas Drogi Krzyżowej. Był to również czas by skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Ważnym wydarzeniem było to zwłaszcza dla dzieci z klas III, gdyż w tym dniu po raz pierwszy przystąpiły do tego sakramentu.

Dodano: 10 kwietnia 2019 o 06:11 // Zdjęć: 92 // Zobacz na facebooku

Rekolekcje szkolne. Dzień pierwszy.

Trwają w naszej parafii rekolekcje szkolne dla szkół podstawowych. Przez trzy dni, uczniowie w trzech grupach: I-III, IV-VI, VII-VIII poznają osobę Ducha Świętego i Jego działania w Kościele i w życiu każdego człowieka. W pierwszym dniu pełnym śpiewu, tańca i radości, dzieci usłyszały konferencję o Duchu Świętym i Jego trzech symbolach: wodzie, ogniu i wietrze.

Dodano: 8 kwietnia 2019 o 13:20 // Zdjęć: 63 // Zobacz na facebooku

Ustanowienie nowych lektorów!

W 5. niedzielę Wielkiego Postu, podczas mszy świętej o godz. 12.00, ksiądz Łukasz, jako opiekun Liturgicznej Służby Ołtarza, ustanowił sześciu nowych lektorów. Kacper, Dominik, Kacper, Szymon, Jakub i Dawid, będą odtąd wykonywali czytania w czasie liturgii, zwłaszcza mszy świętej. Gratulujemy wyróżnienia i życzymy gorliwości w podejmowaniu nowych zadań.

Dodano: 7 kwietnia 2019 o 12:01 // Zdjęć: 55 // Zobacz na facebooku

Tęsknoty Boga. Rekolekcje wielkopostne

W naszej parafii w dniach 31.03-03.04 odbyły się rekolekcje wielkopostne. Prowadził je ks. Eugeniusz Ploch. Po mszy świętej z ostatnią nauką rekolekcyjną członkowie Rady Parafialnej w imieniu całej wspólnoty podziękowali ks. Eugeniuszowi za wygłoszone rekolekcje.

Dodano: 3 kwietnia 2019 o 19:28 // Zdjęć: 0 // Zobacz na facebooku

Rejonowe Spotkanie Młodzieży

W ostatni piątek karnawału, ponad 200 młodych z dekanatów: Gorzów Śląski, Zagwiździe, Olesno, Zawadzkie i Kluczbork, wzięło udział w Rejonowym Spotkaniu Młodzieży. Wydarzenie zorganizowane przez ks. Bogusława było okazją do wspólnej modlitwy młodych, wspólnego spotkania i skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed Wielkim Postem.

Dodano: 2 marca 2019 o 16:47 // Zdjęć: 40 // Zobacz na facebooku