Ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. Dzisiaj w Kościele przeżywamy I Niedzielę Adwentu.
 • Po Mszy o godz. 12.00 zapraszamy do odwiedzenia Centrum Miłosierdzia w Domu Katechetycznym.
 • Dzisiaj wyjątkowo nie będzie mszy św. chrzcielnej.
 • O godz. 16.00 nieszpory adwentowe wraz z poświęceniem wieńców i lamp adwentowych.
  Po nieszporach wymiana tajemnic różańcowych oraz spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 • Dzisiaj kolekta przeznaczona jest na seminarium duchowne w Opolu i inne instytucje diecezjalne. Dzisiaj do skrzyni można złożyć ofiarę na obiady dla dzieci z ubogich rodzin.
  Za tydzień (10.12) kolekta przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych. Za tydzień (10.12) do skrzyni będzie można złożyć na Kościół na Wschodzie.
 • „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary składane na potrzeby Kościoła.

Bóg zapłać” również za dary składane na stół plebanijny.

Ofiary na potrzeby parafii można składać na konto: 53 8876 0009 0030 0429 2000  0001.

 1. Rozpoczęliśmy Adwent czas przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego ale także czas, który przypomina nam ostateczne przyjście naszego Pana na końcu czasów. Zachęcamy wszystkich do podjęcia wysiłku duchowego przez postanowienie adwentowe mające na celu pracę nad swoimi wadami.
 2. W tym tygodniu zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w Roratach:
 • Roraty z udziałem dzieci odprawiać będziemy od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00
 • Roraty dla młodzieży i dorosłych z krótkim kazaniem odprawiać będziemy we wtorki
  i czwartki o godz. 6.15. Prosimy zabrać ze sobą świece. Po Roratach młodzież uczącą się
  i studiującą zapraszamy na śniadanie na plebanię – kanapki przynosimy we własnym zakresie, a ciepły napój będzie przygotowany.
 1. W poniedziałek (04.12) o godz. 19.00 odbędzie się Wieczór Uzdrowienia prowadzony przez Katolicką Odnowę w Duchu Świętym Effatha. W ramach czuwania odbędzie się Eucharystia w intencji chorych, Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa wstawiennicza.
 2. W poniedziałek (04.12) po mszy wieczornej spotkanie młodzieży.
 3. W czwartek przypada I czwartek miesiąca:
 • O godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu (Godzina Święta).
 • Po Mszy wieczornej spotkane wspólnoty Sychar. Spotkanie przeznaczone jest dla małżeństw w kryzysie oraz małżonków sakramentalnych po rozwodzie żyjących samotnie.
 1. W piątek 8 grudnia przeżywać będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Mimo, iż jest to dzień pracy jako katolicy starajmy się  wszyscy wziąć udział w świątecznej Mszy św. Msze św. celebrowane będą o godz. 6.30; 9.00; 16.30 i 18.30.

Od godz. 17.30 do 18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek ze względu na uroczystość nie będzie Mszy roratnej. Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.30. Podczas tej Mszy św. dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii otrzymają medalik Matki Bożej. Obecność dzieci pierwszokomunijnych jest obowiązkowa. Ze względu na uroczystość w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość
od pokarmów mięsnych

 1. Parafialny Caritas, wzorem ubiegłych lat, rozprowadza wigilijne świece Caritas.

Mała świeca – 7 zł, duża świeca – 15 zł.

 1. Parafia MBWW w Kluczborku dzisiaj oraz za tydzień organizuje Jarmark Adwentowy.
 2. Siostry św. Józefa, wzorem ubiegłych lat, w niedziele Adwentu rozprowadzają w naszej parafii opłatki wigilijne. Od przyszłej niedzieli (10.12) przy głównym wyjściu z kościoła oraz przy opłatkach można będzie nabyć różnego rodzaju ozdoby świąteczne. Dochód zostanie przeznaczony na remont klasztoru.
 3. W niedziele Adwentu Rycerze Kolumba wzorem ubiegłego roku, zbierać będą dary dla domu samotnej matki i dziecka w Opolu. Potrzebne są środki higieniczne dla dzieci i kobiet oraz żywność o długim terminie ważności. Dary będzie można składać w przedsionku kościoła.
 4. Drodzy parafianie. W tym roku pragniemy objąć duszpasterskimi odwiedzinami kolędowymi całą naszą parafię. W celu dobrego przygotowania tego wydarzenia chcemy Was prosić
  o pomoc. Jeśli zechcecie przyjąć nas do Waszego domu lub mieszkania z modlitwą
  i błogosławieństwem, wpiszcie na specjalnie przygotowanej kartce Wasz adres (bez nazwiska) i wrzućcie do przygotowanej skrzynki. Prosimy także, by zainteresować się osobami starszymi lub chorymi, którzy nie mogą fizycznie być obecni w kościele
  i zadeklarować chęci przyjęcia kolędy. Zapewniamy, że podczas odwiedzin kolędowych
  w poszczególne dni na konkretnej ulicy wejdziemy do każdego domu lub mieszkania, w którym gospodarze będą nas chcieli przyjąć. Udział w sondzie pomoże nam lepiej przygotować harmonogram odwiedzin. Dziękujemy za zrozumienie naszego apelu.
 5. „Bóg zapłać” paniom za posprzątanie naszego kościoła i dbanie o czystość naszej świątyni.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia tygodnik Niedziela oraz Gość Niedzielny w cenie 10 zł.