Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE 14.07.2024 r.

1. Dzisiaj przeżywamy XV niedzielę zwykłą w ciągu roku.
O godz. 16.00 nabożeństwo niedzielne.
Dzisiaj (14.07) oraz za tydzień (21.07) kolekta przeznaczona będzie na funkcjonowanie parafii. Cegiełki na remont dachu można nabyć w zakrystii po Mszach świętych.
Na remont dachu zebraliśmy 178 400 zł.
„Bóg zapłać” za wszelkie ofiary składane na potrzeby Kościoła.

Bóg zapłać” również za dary składane na stół plebanijny.

Ofiary na potrzeby parafii można składać na konto: 53 8876 0009 0030 0429 2000  0001.

Ofiary na remont dachu można składać na specjalny numer konta:

47 8876 0009 0030 0429 2000 0012.
2. W piątek i sobotę od godz. 17.00 do 18.00 odbywać się będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
3. Istnieje możliwość zamawiania intencji mszalnych na rok 2025.
4. W przyszłą niedzielę (21.07) w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa po każdej Mszy odbędzie się poświęcenie samochodów. Ofiara składana przy okazji poświęcenia aut przeznaczone będzie na wsparcie misjonarzy naszej diecezji opolskiej.
5. W przyszłą niedzielę (21.07) o godz. 10.30 Msza św. w intencji małżeństw, które obchodzą jubileusze oraz rocznice sakramentu małżeństwa.
6. Od 22 do 26 lipca odbywać się będzie zbiórka elektrośmieci. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (sprzęt RTV i AGD np. pralki telewizory, komputery) można składać w wyznaczonych dniach w pomieszczeniu przy garażach.
7. Apostolat Maryjny organizuje wyjazd do Częstochowy w dniu 27 lipca br.

Wyjazd o godz. 7.30. Koszt 50 zł. Zapisy w kancelarii.

8. W dniach od 13 do 17 sierpnia br. pielgrzymował będziekluczborski strumień (2 czerwono-pomarańczowa) Pieszej Opolskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii parafii MBWW. Koszt udziału w pielgrzymce oraz koszt przewozu bagażu nie został jeszcze ustalony.  
9. Wielu parafian w ostatnim czasie prosiło, aby uporządkować kwestię intencji modlitwy wiernych, gdyż bywa że intencji odczytywanych podczas Mszy św. jest bardzo dużo. Ogólne Wprowadzenie do Mszału Rzymskiego czyli przepisy regulujące sposób celebrowania Mszy św. jasno określają, że „proponowane intencje winny być nieliczne, zwięzłe i wyrażające błagania całej wspólnoty” (OWMR 71).

Na ostatnim posiedzeniu Rad Parafialnych podjęto decyzję, aby od sierpnia br. nie odczytywać podczas Mszy prywatnych intencji modlitwy wiernych. Taka możliwość będzie natomiast każdego tygodnia podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy. Intencje błagalne, dziękczynne oraz za zmarłych będzie można składać w kancelarii oraz zakrystii tak jak składane są wypominki za zmarłych w listopadzie. Przypominamy że zawsze istnieje możliwość zamawiania intencji mszalnych w nagłych potrzebach w sobotę na mszy o godz. 18.30.

10. . „Bóg zapłać” także paniom za posprzątanie naszego kościoła i dbanie o czystość naszej świątyni.
11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia tygodnik Niedziela oraz Gość Niedzielny w cenie 10 zł a także nasza cotygodniowa gazetka parafialna „Światło Serca”
za dobrowolną ofiarą.

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE 14.07.2024 r.

1. Marcin Kornol z Wrocławia i Jagoda Zalecińska z Wrocławia (III)
2. Kamil Gulka z Kluczborka i Beata Marynowska z Krzywizny (II)
3. Patryk Tas z Kluczborka i Paulina Marciniak z Łagiewnik (I)
4. Marek Stanossek z Kluczborka i Bożena Szmit z Wrocławia (I)

( Ktokolwiek wiedziałby o istniejących przeszkodach małżeńskich między wyżej wymienionymi, w sumieniu zobowiązany jest o tym zgłosić ks. proboszczowi.)

Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie internetowej Parafii Rzymskokatolickiej
pw.  Najświętszego Serca Pana Jezusa umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.